• Sklep
  • Odbierz prezent
NBP podjął kroki prawne w celu ochrony dobrego imienia

NBP podjął kroki prawne w celu ochrony dobrego imienia - poinformował pełnomocnik NBP.

 

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

"Informujemy, że zostały już wszczęte procedury prawne w celu ochrony dobrego imienia Narodowego Banku Polskiego i przeciwdziałania wypowiedziom powodującym podważanie zaufania do konstytucyjnych organów państwa" - poinformowała w piątek w Warszawie pełnomocnik NBP adwokat Jolanta Turczynowicz - Kieryłło.

NBP nie udostępnił żadnych dodatkowych informacji o wszczętych procedurach prawnych.

"Jest oczywiste, że Narodowy Bank Polski jest instytucją zaufania publicznego, której dobre imię oraz wizerunek ma kluczowe znaczenie dla kształtowania krajowej i europejskiej polityki finansowej, w tym miedzy innymi tak ważnych kosztów obsługi długu publicznego. Pozycja ustrojowa Narodowego Banku Polskiego zobowiązuje do szczególnej ochrony instytucji mającej wpływ na bezpieczeństwo ekonomiczne kraju i leży w interesie każdego obywatela. W ostatnich dniach dostrzegamy próby kreowania, powielania i utrwalania negatywnej opinii na temat Narodowego Banku Polskiego w wyniku nierzetelnych publikacji prasowych i internetowych dotyczących zarówno działalności NBP, jak i jego organów. Ochrona dobrego imienia Narodowego Banku Polskiego i jego organów jako instytucji państwowej o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa Państwa Polskiego nakazuje podjęcie zdecydowanych kroków prawnych w celu powstrzymania takich zjawisk" - dodała pełnomocnik NBP.


PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk