• Odbierz prezent
Naukowcy: Fani Bitcoina to psychopaci, sadyści i narcyzi
fot. unsplash.com

Według naukowców z Queensland University of Technology przeciętny inwestor kryptowalutowy jest psychopatą z wybujałym ego.

Zobacz też: Kurs bitcoina (BTC) mocno spada. Ethereum i dogecoin jeszcze silniej w dół

Zespół ekspertów przeprowadził niedawno ankietę wśród ponad 500 osób, aby wyznaczyć cechy osobowości, które są najczęstsze wśród entuzjastów kryptowalut.

Naukowcy odkryli, że wielu inwestorów wykazuje oznaki „ciemnej triady”, grupy czterech niepożądanych cech, na które składają się narcyzm, makiawelizm, psychopatia i sadyzm.

Pokrótce mówimy więc tutaj chociażby o wybujałym poczuciu własnej wartości, czerpaniu przyjemności z cierpienia innych osób, braku empatii, przebiegłości oraz skłonności do manipulacji.

Zobacz też: Koniec anonimowych portfeli krypto? Tesla będzie zasilać... kopalnię bitcoinów

Naukowcy zbadali osobowość inwestorów posiadających kryptowaluty

Naukowcy z Queensland University of Technology opisali swoje odkrycia w badaniach opublikowanych w czasopiśmie Personality and Individual Differences na początku tego miesiąca.

Poprosili 566 osób o wypełnienie ankiet dotyczących osobowości, a także odpowiedzi na pytania odnośnie do ich stosunku względem kryptowalut.

Spośród uczestników jeden na czterech zgłosił, że jest właścicielem kryptowalut, a dwie trzecie wykazywało zainteresowanie inwestowaniem w cyfrowe waluty.

Zobacz też: Bitcoin (BTC) wciąż najpopularniejszy wśród polskich inwestorów indywidualnych, za nim ethereum (ETH) i cardano (ADA)


Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikował na łamach m.in. Onetu, Wirtualnej Polski, Business Insidera, Komputer Świata, Auto Świata, Noizza, Super Expressu czy No Fluff Jobs.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk