• Odbierz prezent
Edukacja
Z artykułu dowiesz się:

- Czy historyczna analiza wykresu nie ma sensu
- Czym before/after różni się od dziennika transakcyjnego

Z pewnością nie raz widziałeś analizy, które po czasie dały imponujący wynik – najczęściej wirtualny. Czy zatem historyczna analiza wykresu nie ma sensu? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób podchodzisz do tematu i czego na tej historii szukasz. Możesz analizować na zasadzie tu bym sprzedał, a tu kupił, ale lepiej znaleźć punkty odniesienia do przyszłych badań na realnym rynku. Sposób nazywa się BEFORE/AFTER.

 

Nie widząc prawej strony wykresu, mimo najlepszej strategii, jaką dysponujemy, musimy pamiętać o jednej jakże ważnej kwestii – musimy kliknąć. Wydaje się dziwne? Przypomnij sobie, ile czasu spędziłeś na optymalizowaniu swojej strategii (metodologii handlu), dobraniu odpowiednich filtrów i potwierdzeń. Zapewne przeanalizowałeś większość możliwych wariantów na różnych parach walutowych i skalach czasowych. W momencie, gdy byłeś na żywym rynku sparaliżował cię strach i nie kliknąłeś… Czyż nie było tak? [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Łukasz Fijołek

Pomysłodawca oraz założyciel serwisów FxParkiet.pl i FiboTeamSchool.pl. Ekspert w dziedzinie formacji harmonicznych oraz technik Fibonacciego. Na rynku Forex od ponad 10 lat.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk