• Odbierz prezent
Nauczyłeś się rozpoznawać czy trend będzie kontynuowany? My tak !

Wczoraj o godzinie 20:00 odbyło się trzecie wirtualne spotkanie pod patronatem brokera TICKMILL, na którym poznaliśmy formację flagi, a także poszukiwaliśmy okazji rynkowych na najbliższy tydzień. Skupiliśmy się zarówno na analizie technicznej, jak i praktycznym zastosowaniu formacji flagi. Wydarzenie jest cykliczne, dlatego już za tydzień przeanalizujemy zagadnienia dotyczące chorągiewki. Jeżeli nie miałeś wczoraj czasu, nie ma powodów do zmartwień. Webinar był nagrywany i jest dostępny do obejrzenia.

Co to jest formacja flagi?

Flaga to formacja kontynuacji, co oznacz, że zapowiada ona utrzymywanie się obecnie obowiązującego trendu. Flaga zapowiada wzrosty, natomiast odwrócona flaga spadki. Najlepsze jednak jest to, że „flaga powiewa w połowie masztu”, co oznacz, że ruch po wybiciu z niej powinien mieć taki sam rozmiar jak wyrysowany maszt. Dzięki temu potencjalny zasięg ruchu bardzo często daje rewelacyjny stosunek potencjalnego zysku do ryzyka.

 flaga TICKMILL

Wykres indeksu DAX na platformie brokera TICKMILL

Nowy projekt FXMAG i TICKMILL

Co tydzień, we wtorek o godzinie 20:00, odbywać się będzie wirtualne spotkanie, podczas którego odkrywamy tajniki analizy technicznej. Wyszukujemy ciekawych sytuacji z przeszłości, by na ich bazie wyciągnąć wnioski, jak skutecznie poruszać się po rynku. Wczoraj na tapecie znalazła się formacja flagi. Szczegółowo została opisana wiedza książkowa, a także praktyczne triki, jak można bardziej korzystnie zająć pozycję, aby zmniejszyć ryzyko i jednocześnie zwiększyć potencjalny zysk.

W drugiej części webinaru przeglądamy rynek, by przygotować się do nadchodzących okazji, a także przestrzec przed ewentualnymi zagrożeniami inwestycyjnymi.

Czego można było się dowiedzieć na ostatnim spotkaniu?

Przedstawiłem mnóstw przykładów rozegrania tych formacji z przeszłości. Pokazałem dostępne w sieci materiały edukacyjne i odniosłem się do nich, czy faktycznie uczą, a może jedynie przeszkadzają w naszych inwestycjach, wprowadzając nas w błąd. Przedstawiłem konkretne miejsca wejścia i wyjścia z pozycji wg. mojej strategii. Po wczorajszej lekcji każdy potrafi ją odwzorować jak maszyna, bez zbędnych emocji, które na rynku potrafią wykończyć nawet bardzo dobrych traderów.

Po przygotowaniu warsztatu, następnie przejrzeliśmy się sytuacji na indeksach giełdowych, ropie, złocie, srebrze oraz wielu parach walutowych. Udało nam się również wyszukać kilka ciekawych okazji, które będziemy śledzić w trakcie tygodnia.

Czy można jeszcze obejrzeć nagranie?

Dostęp do nagrania jest bezpłatny dla wszystkich prenumeratorów kwartalnika Inwestor, a także dostępny osobno w sklepie FXMAG.

Korzystając z kodu rabatowego BESSA naliczana jest zniżka w wysokości 20%.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek 30 czerwca 2020 roku o godzinie 20:00. Zapisać można się tutaj.

Na stronie rejestracyjnej jest również filmik przedstawiający formację chorągiewki. Warto go obejrzeć, aby posiadać podstawową wiedzę, dzięki czemu omawiane na webinarze sytuacje rynkowe będą bardziej zrozumiałe.


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk