• Odbierz prezent
Nastawienie do głównych klas aktywów: obligacje! Skarbowe vs. korporacyjne vs. wysokodochodowe vs. rynków rozwijających się
fot. pexels.com

Skarbowe

Po silnych wzrostach rentowności obligacji długoterminowych w USA i Niemczech, podnosimy nasze nastawienie do neutralnego wobec tej klasy aktywów. Jesteśmy również pozytywnie nastawieni do krótkoterminowych obligacji skarbowych z USA.

Rating Inwestycyjny

Utrzymujemy nastawienie do obligacji korporacyjnych na poziomie umiarkowanie negatywnym w związku z wysokim poziomem wycen, przy jednoczesnym zmniejszeniu programu skupu aktywów przez banki centralne.

 

 

High yield

W związku z obecnym poziomem wycen, Stratedzy grupy BNP Paribas zwracają uwagę na relatywnie wysoką atrakcyjność niektórych obligacji wysokodochodowych (np. tzw. „fallen angels” i „rising stars”) w obszarze długu.

Rynki rozwijające się

Pozytywnie oceniamy dług rynków rozwijających się w walutach lokalnych dla inwestorów w USD i EUR oraz obligacje wyceniane w „twardych walutach”. Zwracamy przy tym uwagę, iż jest to bardziej ryzykowny segment w przypadku inwestycji dłużnych.


BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk