• Odbierz prezent
Nasdaq, S&P500 i Dow Jones ponownie mają kłopoty. Rynki azjatyckie (Nikkei, Shanghai Composite) niewzruszone

Wczorajsza sesja w Stanach Zjednoczonych ponownie zakończyła się po myśli niedźwiedzi. Jednak nie ma to przełożenia na notowania w Azji, ponieważ tamtejsze indeksy w większości rosną.

Wall Street- kolejna słaba sesja

Na najważniejszej giełdzie na świecie obserwowaliśmy wczoraj spadki wszystkich trzech głównych indeksów. Szeroki S&P500 zniżkował o -0,84% (3357,01 punktów), technologiczny Nasdaq Composite o -1,27% (10910,28 punktów), natomiast przemysłowy Dow Jones Industrial o -0,47%.

W kontekście sytuacji w Stanach Zjednoczonych warto również zwrócić uwagę na potężne załamanie argentyńskiego indeksu Merval, który spadł wczoraj o -5,62%. Na czym polega dokładnie korelacja, można przeczytać w artykule z linka poniżej.

Jak indeks Merval wpływa na Wall Street

Azja zaskakująco opanowana

Biorąc pod uwagę rezultaty inwestorów amerykańskich, sporą niespodzianką jest przebieg dzisiejszych notowań na parkietach azjatyckich. Japoński indeks Nikkei co prawda bardzo skromnie, ale zyskuje na wartości +0,10% wspinając się do pułapu  23342 punktów. Natomiast jeszcze lepiej jest w Chinach, gdzie Shanghai B-Share zyskuje +0,28% (250,759 punktów), a Shanghai Composite aż +1,48% (3319 punktów).

Notowania: NIKKEI 225

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NKY/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk