• Odbierz prezent
Nasdaq index w defensywie - nowy historyczny szczyt amerykańskiego indeksu US100 zagrożony

Amerykański indeks Nasdaq przez cały ubiegły tydzień podążał na południe. Tym samym powstała jedna z najdłuższych świec koloru czarnego w tym półroczu. Sugeruje to na problem z utworzeniem nowego historycznego szczytu.

Wiadomości rynkowe z mBank

Niedźwiedzie zapewne ucieszyły się z przełamanie kluczowego poziomu 11550 punktów. Już w miesiącu wrześniu tworzyły się tutaj poważne szczyty, a reakcja podaży po odbiciu od nich, dawała nadzieje na głębszą korektę.

Sytuacja powtórzyła się tydzień temu, co sprowadziło US100 na bieżące minima.

Najbliższe wsparcie H4, które było testowane w piątek to 10950 punktów. Kolejne znajduje się trzysta punktów niżej. Nie można wykluczać, że najbliższe dni przyniosą atak na tę właśnie cenę. Wynika to bezpośrednio z analizy spadkowej linii trendu, które wyznacza bieżące nastawienie inwestorów do tego instrumentu.

Oscylatory poniżej wykresu są w mocnej defensywie. Stochastic pomimo kilku prób, nie jest w stanie skutecznie opuścić strefy wyprzedania. RSI wyhamował po dodarciu do poziomów sugerujących zamianę nastawienia, ale kształt wykresu daleki jest od potwierdzenia tego. Nawet jeżeli białe świece podejdą pod opór 11200 punktów, to faza wzrostów nie będzie się znacząco różnić od poprzednich lokalnych korek. Po nich pojawiały się impuls tworzący nowe minima.

Pierwszy poważny sygnał sugerujący zmianę, to przełamanie najbliższego oporu. Kluczowa jednak dla posiadaczy krótkich pozycji wydaje się być strefa 11550 punktów. Dopiero po jej przełamaniu optymizm może powrócić na ten parkiet.

Nasdaq w defensywie - 1

 


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk