• Odbierz prezent
Największa spółka na GPW wypłaca dywidendę
Z artykułu dowiesz się:

- O decyzji Walnego Zgromadzenia PKN Orlen w sprawie podziału zysku za 2016 r.
- o kursie akcji Orlenu

Walne Zgromadzenie największej spółki na GPW, postanowiło wypłacić dywidendę z zysku za rok 2016. Sprawdźmy jak informacja ta wpłynęła na notowania polskiego paliwowego giganta - PKN Orlen.

 

Dywidenda PKN Orlen

Jak wynika z załącznika do raportu 89/2017, Walne Zgromadzenie Polskiego Koncernu Naftowego Orlen podjęło decyzję o wypłacie 1 283 127 183 zł dywidendy z zysku za 2016 r. Pozostałe 4 081 328 369,64 zł, PKN Orlen przeznaczy na kapitał zapasowy.

Dzień dywidendy ustalono na 14 lipca 2017 r., natomiast dniem wypłaty dywidendy będzie 4 sierpnia 2017 r. Dowiedz się czym różni się dzień dywidendy od dnia wypłaty dywidendy.

 

Reakcja rynku

Decyzja Walnego Zgromadzenia została opublikowana w piątek, już po zamknięciu sesji, w związku z czym piątkowa sesja zakończyła się zauważalnym spadkiem kursu.

 

 Kurs akcji PKN Orlen w dniu 03-07-2017

 

Dziś, kurs akcji PKN Orlen zyskał na otwarciu. Przed godziną 10:00 nastąpiła jednak korekta, a kurs powrócił do poziomu z piątkowego zamknięcia.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk