• Odbierz prezent
Największy tytuł DRAGO entertainment zyskuje nową nazwę! Demo Red Frost jeszcze w tym roku na Steam

DRAGO entertainment – producent i deweloper gier PC – nadał oficjalny tytuł najważniejszemu projektowi ze swojego portfolio produkcyjnego. Robocza nazwa FrostFall zmieniona została na Red Frost. Średniobudżetowa rozgrywka, utrzymana w konwencji FPS/survival, zyska także nowe aspekty gry. Tytuł od stycznia br. znajduje się w rankingu Steam TOP Wishlist. Wydawcą tytułu jest Movie Games. Gra we wczesnym dostępie trafi do sprzedaży w 2021 roku. Demo zostanie udostępnione w Q4 2020.

- Od dłuższego czasu pracujemy nad najważniejszym dla spółki projektem, któremu właśnie nadaliśmy nowy oficjalny tytuł Red Frost. Nasza autorska produkcja o roboczej nazwie FrostFall przez wiele miesięcy wzbudzała ogromne zainteresowanie graczy, czego efektem było pojawienie się tytułu na top liście życzeń platformy Steam – mówi Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment. – Zdecydowaliśmy się więc na dodatkowe rozwiązania i wzbogacenie wielu aspektów gry, również w kwestiach technicznych. Wraz z rozszerzonym światem dodamy o wiele więcej quest giver’ów i side questów, niż początkowo planowaliśmy. Grę urozmaicimy też o nowe choroby, postacie niezależne czy systemy korupcji. – dodaje.

Red Frost to średniobudżetowa gra typu FPS/survival, którą cechuje głęboka historia i duży, otwarty świat w klimacie post-apokaliptycznym. Wielowątkowa fabuła toczy się w trudnych zimowych warunkach po wybuchu nuklearnym w XX-wiecznej Rosji.

Pierwszy teaser gry zaprezentowany został w październiku 2019 roku. Krakowskie studio tworzy bardzo szczegółowy i dynamiczny świat gry, pełen ciekawostek do odkrycia przez graczy. Ciekawe i świeże mechaniki gry, zombifikacja postaci gracza czy częste zmiany otoczenia są podstawą, na które studio nakłada nietypowy wątek fabularny tworząc ekscytującą przygodę.  – Wierzę w to, że zastosowanie nowoczesnych technologii i ciekawych rozwiązań, które ukazują w naturalny sposób zmiany otoczenia, będzie miało istotny wpływ na sukces tego tytułu.  – mówi Lucjan Mikociak, szef studia i jeden z założycieli DRAGO entertainment. 

Demo Red Frost pojawi się na Platformie Steam jeszcze w tym roku. Premiera w wersji na komputery stacjonarne planowana jest na 2021 rok. Część środków na produkcję tytułu studio pozyskało z zeszłorocznej kampanii crowdfundingowej.

Nowy teaser gry: https://www.youtube.com/watch?v=spUxD9zLnKA&feature=youtu.be

Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/1179020/Red_Frost/

- Niedawno zakończyliśmy proces przekształcenia w Spółkę Akcyjną. Teraz możemy skupić się na realizacji kolejnego celu, jakim jest debiut na NewConnect. – komentuje prezes DRAGO. Obecnie w produkcji mamy zapowiedziane trzy projekty, których Wishlisty doskonale nam się budowały, czyli Gas Station Simulator, Food Truck Simulator i Airport Contraband. Zanim jednak gry trafią na rynek w pełnej wersji, udostępnimy graczom ich prologi. – dodaje.

***

O spółce:

DRAGO entertainment, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji, zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad kilkoma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk