• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
Największy software house specjalizujący się w języku Python zmienił siedzibę

Poznański oddział STX NEXT przeniósł się na Stare Miasto. Po Wrocławiu, Pile, Gdańsku i Łodzi przyszedł czas na Poznań – główny oddział STX NEXT, największego w Europie software house specjalizującego się w języku Python, przeprowadził się do nowego biura. Wszystko po to, by podnieść komfort pracy zespołów, stworzyć lepszą przestrzeń do integracji oraz przygotować miejsce dla nowych współpracowników, których w firmie systematycznie przybywa. Nowa siedziba zlokalizowana jest na Starym Mieście, przy ulicy Mostowej.

– Przez 14 lat działalności, STX NEXT rozrosło się z kilkunastu osób do przedsiębiorstwa, zatrudniającego ponad 320-stu współpracowników. Systematyczny przyrost zespołu spowodował, że poprzednie lokum było dla nas za małe i konieczne stało się wynajęcie większej przestrzeni. Chcemy zapewnić wygodne i prestiżowe miejsce pracy obecnemu zespołowi i stworzyć przestrzeń dla osób, z którymi nawiążemy współpracę w najbliższym czasie. W nowym biurze mamy możliwość najmu dodatkowej powierzchni w miarę naszych potrzeb. Dziś działamy w pięciu lokalizacjach, z których cztery – we Wrocławiu, Pile, Gdańsku i Łodzi – mają już nowoczesne siedziby. Teraz dołączył do nich także Poznań – mówi Maciej Dziergwa, założyciel i prezes STX NEXT.

Nowe biuro poznańskiego oddziału zlokalizowane jest na Starym Mieście przy ul. Mostowej 38, w nowo wybudowanym 6-kondygnacyjnym budynku. Początkowo STX NEXT zajmie cztery piętra. W samym biurze, oprócz pokoi projektowych, będzie pięć osobnych salek dla współpracowników oraz cztery sale konferencyjne. Ponadto aneks kuchenny, kąciki kawowe, pokój cichej pracy, zaplecze socjalne w postaci pryszniców, suszarni i przebieralni, smart parking, a także kuchnio-jadalnia ze strefą wypoczynku z widokiem na Stare Miasto, w której planowane jest organizowanie dużych eventów.

– Przede wszystkim, zależy nam na komforcie osób, a nowe biuro zdecydowanie ten komfort zapewnia. Nowa lokalizacja to nie tylko atrakcyjna siedziba, ale także nowe miejsce spotkań na developerskiej, testerskiej i agile’owej mapie Poznania. To także miejsce, do którego chcemy, aby nasi współpracownicy chcieli wracać – nie bez powodu przez ostatnie miesiące tworzyliśmy je wspólnie, powołując grupę projektową i dopinając dosłownie każdy szczegół. Cieszę się, że efekty naszej pracy ujrzały właśnie światło dzienne – informuje Joanna Trubisz, Head of Recruitment & Employer Branding w STX NEXT.

O STX NEXT

STX NEXT to największy w Europie software house specjalizujący się w języku Python. Firma działa w Polsce od 2005 roku. Obecnie w pięciu biurach, zlokalizowanych w Poznaniu, Wrocławiu, Pile, Łodzi i Gdańsku, współpracuje z ponad 320 osobami. Firma specjalizuje się w dostarczaniu usług niezależnie od branży, skali i lokalizacji klienta, współpracuje zarówno ze start-upami, jak i wielotysięcznymi organizacjami finansowymi z londyńskiego city. Przez 14 lat działalności z powodzeniem zrealizowała ponad 350 projektów dla ponad 130 klientów. Firma znajduje się w czołówce najszybciej rozwijających się biznesów w Europie (22. miejsce w rankingu "Financial Times") i jest laureatem wielu prestiżowych nagród związanych z marką pracodawcy.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk