• Odbierz prezent
Największa sprzedaż złota od 2018 roku! Siła dolara amerykańskiego (USD) nie pozwala na wybicie notowań GOLD

Złoto zmierza ku pierwszemu kwartalnemu spadkowi od 2018 roku! Głównym tego powodem jest silny dolar amerykański, napędzany przez rosnące rentowności amerykańskich papierów skarbowych i plany Bidena dotyczące dużych wydatków. W poniedziałek rentowność amerykańskich 10-letnich papierów skarbowych skoczyła do najwyższego poziomu niewidzianego od stycznia ubiegłego roku, kiedy to koronawirus dopiero się zaczął.

Przyczynił się do tego ogólny optymizm rynkowy związany z udanym wprowadzeniem szczepionki w USA,

ponieważ prezydent USA twierdził, że 90% dorosłych Amerykanów będzie mogło się zaszczepić do 19 kwietnia. Ponadto, w środę prezydent ma ujawnić swoje plany dotyczące pakietu infrastrukturalnego o wartości 3 mld $, który jest kontynuacją ustawy o stymulacji fiskalnej o wartości 1,9 mld $. Wszystko to zepchnęło złoto poniżej poziomu 1700 $.

Co to znaczy?

Wyprzedaż złota będzie kontynuowana. Po pierwsze, złoto ma tendencję do spadków w czasie ożywienia i wzrostu rynku. Po drugie, wyższe rentowności amerykańskich obligacji skarbowych zwiększają atrakcyjność dolara amerykańskiego i odwrotnie - zmniejszają atrakcyjność nierentownego złota dla inwestorów. Według ABN Amro NV, "strefa wsparcia na poziomie $1650-$1670 za uncję prawdopodobnie zostanie przetestowana", a następnie może spaść nawet do 1600$. Rzeczywiście, po przełamaniu przez złoto kluczowego psychologicznego poziomu 1700 dolarów nikt nie ma wątpliwości, że trend spadkowy będzie kontynuowany.

Analiza techniczna

Złoto porusza się w dół wewnątrz kanału spadkowego. Może napotkać wsparcie na 100-tygodniowej średniej kroczącej na poziomie 1660 $. Jest mało prawdopodobne, że przełamie go przy pierwszej próbie, ale jeśli w końcu uda mu się go przekroczyć, droga do psychologicznego poziomu 1600 $ będzie wolna. Z drugiej strony, jeśli kurs odwróci się od poziomu 1660 $ i ruszy w górę, napotka opór 1750 $ na marcowych maksimach.

Największa sprzedaż złota od 2018 roku! Siła dolar amerykańskiego (USD) nie pozwala na wybicie notowań GOLD - 1

Pamiętaj, że możesz handlować akcjami nie tylko poprzez Metatrader 5 lecz też przez aplikację FBS Trader!


Kseniia Medik

Analityk rynków finansowych w FBS. Dzięki silnemu doświadczeniu w finansach i inwestycjach, Ksenia posiada głęboką wiedzę na temat rynku Forex.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk