• Odbierz prezent
Największa spółka WIG20 - CDPROJEKT, jest na nowych historycznych maksimach

Wtorkowa sesja przyniosła mocną zwyżkę na krajowym rynku. Silny optymizm wykazywany na globalnych giełdach nie ominął także Polski. Mocną podbudową były poniedziałkowe odczyty wskaźnika nastrojów gospodarczych dla Niemiec.

Ale też inwestorzy w USA przystąpili do dalszej wzrostowej ofensywy wybijając indeks S&P500 ponad linię ostatnich szczytów. Nadal w tle są oczekiwania dynamicznego odbicia globalnej gospodarki i szybkie przywrócenie działalności wytwórczej i usługowej, chociaż nawet i według prognozowanych wskaźników P/E, rynki są obecnie bardzo wysoko wyceniane. Dla krajowych spółek indeksu bazowego większość spółek poddawała się mocnej zwyżce. Silne wzrosty objęły mocno reprezentowany w indeksie sektor bankowy. Ale również i sektor surowcowy, włączając tutaj przetwórców paliw, również zachowywał się dobrze. Największa spółka WIG20 – CDPROJEKT, jest na nowych historycznych maksimach.

Na wykresie dziennym FW20 kurs wybija się górą z trendu bocznego w jakim pozostawał od początku kwietnia. Jednocześnie wszedł ponad barierę zniesienia 50% z wcześniejszej fali spadkowej. Obecnie jest w obszarze marcowej luki cenowej, której górna granica to 1750 pkt. Nieznacznie powyżej opór podkreśla zniesienie 61,8% przy wartości 1794 pkt. Na uwagę zasługuje potwierdzenie ruchu ze strony RSI, który również wybił się z kilkutygodniowej konsolidacji. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na publikację cyklicznego podsumowania różnych obszarów gospodarczych w tzw. beżowej księdze FED. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Największa spółka WIG20 - CDPROJEKT, jest na nowych historycznych maksimach - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk