• Odbierz prezent
Największa konfiskata Bitcoina (BTC) w historii

W Kanadzie doszło do największej dotąd zanotowanej konfiskaty mienia w kryptowalutach. Dealer sprzedający narkotyki w sieci za pośrednictwem darknetu będzie musiał oddać wszystkie swoje posiadane środki w bitcoinie (BTC), warte ponad 1,4 mln dolarów amerykańskich.

Czytaj także: Bitcoin nie taki straszny. Terroryści wciąż wolą gotówkę od kryptowalut

Opinia o tym, że kryptowaluty są narzędziem wykorzystywanym przez terrorystów i kryminalistów, którzy dzięki nim omijają bariery, jakie nakłada na nie tradycyjny system bankowy, jest powszechna. Co więcej, nawet osoby, które o kryptowalutach mają wyjątkowo nikłe pojęcie, nie mówiąc już o tym, że po.. Czytaj
Bitcoin nie taki straszny. Terroryści wciąż wolą gotówkę od kryptowalut

 

Sąd w Toronto zdecydował, że skazany za handel narkotykami za pośrednictwem internetu Matthew Phan zostanie objęty konfiskatą mienia - chodzi konkretnie o jego portfel kryptowalutowy, zawierający dokładnie 281,41 BTC, wartych obecnie ponad 1,4 mln dolarów. Oskarżony próbował przekonać sąd, że jedynie część zgromadzonych środków w bitcoinie została pozyskana w wyniku sprzedaży narkotyków w darknecie. Jeszcze w lutym jego obrona postulowała konfiskatę połowy środków. Sąd orzekł jednak, że oskarżony nie zdołał zaprezentować dowodów na to, że jakakolwiek część jego środków w BTC została pozyskana w legalny sposób, np. w wyniku zakupu na giełdach kryptowalut.

Konfiskata ponad 280 bitcoinów przez kanadyjski sąd jest pierwszym tego typu przypadkiem w kraju i jednocześnie największą zanotowaną konfiskatą kryptowalut w historii rynku.

Bitcoin wciąż jest jedną z najpopularniejszych form płatności w serwisach aukcyjnych, znajdujących się w darknecie, ze względu na swoją pseudoanonimowość.

 

Najpopularniejszą platformą aukcyjną funkcjonującą w darknecie (sieci TOR) była Silk Road. Działała od lutego 2011 r. do momentu jej zamknięcia przez amerykańskie FBI w październiku 2013 r. Służyła ona do sprzedaży nielegalnych towarów, w tym głównie narkotyków, za które w dużej mierze można było zapłacić bitcoinem. Zamknięcie Silk Road odbiło się na cenie najpopularniejszej kryptowaluty - kurs BTC spadł wówczas poniżej 1 dolara.

Czytaj także: Zanim Bitcoin stał się sławny

Zanim kurs Bitcoina przebił $20 000, zanim Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego zaczęli ostrzegać przed inwestycjami w kryptowaluty, zanim giełdy CBOE i CME uruchomiły kontrakty terminowe na Bitconie, zanim zaczęto wypowiadać umowy bankowe podmiotom gospodarczym obracającym kryptowalu.. Czytaj
Zanim Bitcoin stał się sławny

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk