• Odbierz prezent
„Najważniejsza rzecz” Howard Marks - książka o inwestowaniu, którą powinieneś przeczytać

20 najważniejszych rzeczyw w inwestowaniu to … ?

Howard Marks słynie z błyskotliwych listów skierowanych do soich klientów.Wykorzystując je w książce, przedstawia swoje podejście inwestycyjne, które bazujena cykliczności rynków,relacji ceny do wartości wewnętrznej oraz identyfikacjii świadomej akceptacjiposzczególnych ryzyk. Wymienia 20 najważniejszych rzeczyw inwestowaniu i omawia między innymi takie elementy jak: koncepcję myśleniadrugiego poziomu, podejście kontrariańskie czy inwestowanie defensywne.

Najważniejsza rzecz jest świetną propozycją dla osób zainteresowanych rynkiemakcyjnym oraz dłużnym w średnio- i długoterminowym horyzoncie czasowym.Obok Inteligentnego inwestorastanowi podstawowe źródło wiedzy dla osóbskoncentrowanych na odpowiedzialnym i bezpiecznym inwestowaniu w wartość.

Oto opinia na temat książki Michała Masłowskiego ze Stowarzyszenia Inwestorów indywidualnych:

Na rynku finansowym istnieje mnóstwo książek, które w sposób kompleksowy przedstawiają ideę skutecznego inwestowania. Większość z nich koncentruje się na metodzie, prezentując czytelnikowi masę skomplikowanych wykresów, z których ma wynikać, kiedy należy zawrzeć transakcję i jak właściwie ustalić stop lossa. Ta książka jest jednak o ludzkich emocjach, o psychologii inwestowania, o fundamentalnych zasadach inwestora giełdowego, czyli – jak sam tytuł książki wskazuje – o rzeczach najważniejszych.

Ta książka jest znakomita, ale docenią ją przede wszystkim doświadczeni inwestorzy, szczególnie ci, którzy choć raz na rynku zbankrutowali i wiedzą, że metoda nie jest najważniejsza. A co jest? Wszystko to, co zostało spisane w Najważniejszej rzeczy Marksa. „To jest rzadkość– naprawdę pożyteczna książka”, napisał Warren Buffett, i to powinno starczyć za najlepszą rekomendację.

O autorze

Howard Marks – amerykański inwestor oraz autor kilku książek o inwestowaniu. W 2017 roku w rankingu magazynu „Forbes” zajął 374. miejsce wśród najbogatszych Amerykanów. Jego majątek oszacowano wówczas na 1,91 miliarda dolarów. Marks ukończył studia licencjackie z finansów w Wharton School w Filadelfii oraz obronił tytuł magistra z księgowości i marketingu na uniwersytecie w Chicago. W początkach swojej kariery objął stanowisko kierownicze w Citibanku, a następnie dołączył do TCW Group. W 1995 roku został współzałożycielem Oaktree Capital Management, firmy inwestycyjnej zarządzającej aktywami o wartości 122 miliardów dolarów. W środowisku inwestycyjnym Howard Marks znany jest z publikowania tzw. Oaktreememos, czyli listów, w których szczegółowo opisuje strategie inwestycyjne oraz wyjaśnia zawiłości funkcjonowania gospodarki.

Fragment książki oraz spis treści

Spis treści oraz fragment książki znajduje się w osobnym plikuna dysku Google.

Książka do nabycia wyłącznie w księgarni maklerska.pl w cenie 84 zł: https://maklerska.pl/produkt/najwazniejsza-rzecz/


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk