• Odbierz prezent
Najnowsze dane o koronawirusie. Jak Polska radzi sobie z pandemią COVID-19?

2 i 3 czerwca 2020 r. zanotowano w Polsce mniej infekcji niż w kilku poprzednich dniach – liczba nowych potwierdzonych zakażeń nie przekroczyła 300. Na tle Europy, w przeliczeniu na milion mieszkańców, Polska nie wypada ani dobrze ani źle, znajdując się w środku rankingu.

Bank Millennium - Mariusz Gromada analizuje dane o COVID #13  - 1

Obserwując zestawienie widać, że w kraju mamy obecnie nieco mniej nowych infekcji niż w Hiszpanii (8,6 vs 11,1 na milion mieszkańców) oraz nieco więcej niż we Włoszech (8,6 vs 7,0 na milion mieszkańców). Porównanie do Niemiec wskazuje, że nowych zakażeń jest w Polsce dwukrotnie więcej (8,6 vs 4,6 na milion mieszkańców). Przygotowany ranking pomija liczbę wykonywanych testów.

Na większości terytorium Polski epidemia została stłumiona, jednak w kilku regionach pojawiły się nowe ogniska COVID-19, w szczególności w województwach łódzkim i świętokrzyskim. Na Śląsku liczba nowych zakażeń spada. W województwie mazowieckiem liczba nowych infekcji - od dłuższego czasu – utrzymuje się na stabilnym poziomie.

Bank Millennium - Mariusz Gromada analizuje dane o COVID #13  - 2

Źródło: Mariusz Gromada, matematyk, statystyk, dyrektor Departamentu Customer Intelligence w Banku Millennium, opracowanie własne z dnia 3.06.2020 na podstawie danych udostępnianych przez The Johns Hopkins University https://github.com/CSSEGISandData/COVID-19


Bank Millennium

Bank Millennium SA – bank komercyjny z siedzibą w Warszawie utworzony w 1989 roku jako Bank Inicjatyw Gospodarczych SA.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk