• Odbierz prezent
Najmocniejszym wsparciem dla WIG20 były spółki górnicze z ponad 6% zwyżkami akcji KGHM i JSW
fot. freepik.com

Na zamknięciu tygodnia pojawiło się mocne, wzrostowe odbicie na krajowym rynku. Na wykresie dziennym FW20 czwartkowe dolne wyłamanie z ponad dwumiesięcznego kanału bocznego okazało się fałszywym sygnałem. Ale jednocześnie jako strefa wsparcia przy wartości 1868 pkt. zadziałało zniesienie 38,2% z fali wzrostowej w poprzedzających miesiącach (XI-I).

Wskaźnik RSI powrócił ponad wcześniejszą linię wsparcia,

ale MACD i DMI jeszcze pozostają z sygnałami sprzedaży. Na wykresie 60-min notowania instrumentu wybiły się ponad krótkoterminową spadkową linię oporu. Wcześniej spadek został powstrzymany przy wsp. 1,618 z lokalnej korekty wzrostowej. Na MACD i DMI w tym interwale są aktywne sygnały kupna.

W grupie spółek indeksu bazowego

najmocniejszym wsparciem dla WIG20 były spółki górnicze z ponad 6% zwyżkami akcji KGHM i JSW. Mocny wpływ na indeks miały również spółki odzieżowe, chociaż ich udział w portfelu indeksowym nie jest duży. Dodatkowe punkty dostawiły również sektory paliwowy oraz banki.

Poprawę nastrojów wspierały giełdy zagraniczne ze wzrostami głównych indeksów

Na rynku amerykańskim przyspieszenie zwyżki było obserwowane już po zamknięciu parkietów europejskich, jednak poranne notowania kontraktów terminowych na S&P500 lub Nasdaq100 korygują cześć tej zwyżki. Tym samym zmiana futures na DAX i S&P500 od piątkowego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk