• Odbierz prezent
Najlepszy sprzedażowo rok w historii Grodna! Zielona energia napędza przychody Grupy
fot. freepik.com

Sprzedaż Grupy w roku obrotowym zakończonym 31 marca wyniosła 712,5 mln zł, co oznacza wzrost o 14% rdr. „Za nami najlepszy miesiąc, czwarty kwartał i cały rok w historii Grodna. Przed nami doskonałe perspektywy” – podsumował Andrzej Jurczak, Prezes Spółki.

Wpływ na rekordowe przychody i wysoką dynamikę wzrostu w ostatnich dwunastu miesiącach miały przede wszystkim bardzo dobre wyniki sprzedażowe w segmencie odnawialnych źródeł energii, głównie w zakresie fotowoltaiki.

- Po raz pierwszy przekroczyliśmy poziom 700 mln zł rocznych przychodów, jednocześnie - i zgodnie z planem - utrzymując dwucyfrową dynamikę wzrostu, mimo ogólnego spowolnienia w gospodarce i branży elektrotechnicznej. To rewelacyjne dane, które zawdzięczamy przede wszystkim świetnej, rekordowej sprzedaży w całym segmencie OZE, w szczególności fotowoltaiki. Zielona energia ma olbrzymi potencjał i zgodnie z obecną strategią w najbliższych latach będzie dominującym obszarem naszego rozwoju – skomentował Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A.

Zgodnie z zaprezentowanymi szacunkami, w marcu 2021 r. skonsolidowane przychody Grodna wyniosły blisko 86,0 mln zł wobec 62,8 mln zł przed rokiem (+37% rdr) i był to najlepszy miesiąc sprzedaży w historii Spółki. W całym IV kwartale roku obrotowego (styczeń-marzec 2021 r.) sprzedaż Grupy ukształtowała się na poziomie 184,4 mln zł, co oznacza wzrost o 12% wobec 165,2 w analogicznym okresie poprzedniego roku.

- Za nami najlepszy miesiąc, czwarty kwartał i cały rok w historii Grodna. Przed nami rysują się doskonałe perspektywy. W bieżącym roku spodziewamy się utrzymania boomu fotowoltaicznego w zakresie mikroinstalacji, co związane będzie w dużym stopniu z kontynuacją programu Mój Prąd. Oczekujemy też dynamicznego rozwoju w obszarze większych instalacji i farm fotowoltaicznych, gdzie jesteśmy bardzo aktywni. Dynamicznie zwiększamy sprzedaż pomp ciepła i kabli. Odnotowujemy i przewidujemy dalsze wzrosty we wszystkich pozostałych obszarach związanych z energooszczędnością. W najbliższym latach to właśnie inwestycje w zakresie zielonej energii będą motorem gospodarek nadszarpniętych pandemią. Jesteśmy gotowi na tym istotnie skorzystać – stwierdził Prezes Andrzej Jurczak.

Przedstawione w niniejszej informacji dane sprzedażowe są danymi szacunkowymi, które mogą różnić się od danych ostatecznych składających się na wielkości prezentowane w raportach okresowych.

Informacje o Grupie Grodno

Grupa Grodno jest dostawcą unikalnych w skali kraju kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku.

Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grupa Grodno jest obecnie drugą największa siecią hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.

W październiku 2020 r. Grodno obchodziło 30-lecie działalności.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk