• Odbierz prezent
Najlepsze konto firmowe. Ranking kont firmowych na marzec 2021 roku

Konto firmowe jest to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, pozwala rozdzielić finanse osobiste z zawodowymi. Posiadanie konto firmowego jest praktycznie konieczne podczas prowadzenia działalności. Jednak należy pamiętać, że nie jest obowiązkiem. Jak i po co założyć konto firmowe? Które pośród ofert dostępnych na rynku są najlepsze i najkorzystniejsze dla przedsiębiorców? Stworzyliśmy ranking na miesiąc marzec.

Co to jest konto firmowe?

Konto firmowe jest to rodzaj rachunku rozliczeniowego, dedykowany dla przedsiębiorców prowadzących własną firmę. Dzięki posiadaniu konto firmowego przedsiębiorcy mogą dokonywać wszelkich operacji związanych z prowadzeniem działalności, takich jak: przelewy do Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy kontrahentów.

Przed podjęciem decyzji

odnośnie wyboru oferty konta firmowego przedsiębiorca powinien przeanalizować jakimi kwotami będzie operował, ilość wpłat i wypłat gotówki, liczbę przelewów zewnętrznych. Wszystkie te czynniki będą miały wpływ na wybór odpowiedniej oferty. Koszt prowadzenia konta firmowego może być  niższy jeśli spełnisz poszczególne warunki, dlatego najpierw powinno się sprawdzić warunki jakie stawia bank, aby korzystać z bezpłatnych usług. Wszystkie konieczne informacje dotyczące wymagań usługodawcy są dostępne w poniższym rankingu.

Obowiązek posiadania konta firmowego

Mikroprzedsiębiorcy, czyli osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, którzy zatrudniają średniorocznie do 10 pracowników, obrót netto ze sprzedaży usług i towarów nie przekroczył 2 milionów euro. Osoby takie są zwolnione z obowiązku posiadania konta firmowego, zgodnie z ustawą mogą oni opłacać podatki gotówką. Kolejną grupą są spółki cywilne, a warunkiem dla obu tych grup jest konieczność rozliczania się poprzez kartę podatkową lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Ranking kont firmowych

Miejsce w rankingu

Nazwa Banku

Opłata za prowadzenie konta

Warunki

1

Alior Bank

0 PLN

brak

2

mBank

0/19PLN

Konto otwarte w promocji do 31.03 jest bezpłątne przez 2 lata

3

Santander

0/25PLN

konto otwarte w promocji jest bezpłatne przez 2 lata, później wystarczy wykonać przelew do ZUS na min 200 PLN, aby uniknąć opłaty

4

Pekao S.A.

0/9 PLN

Darmowe jeśli wykonasz jeden przelew do US/ZUS lub wpływ będzie wynosił 2000 PLN, lub zostanie rozliczone jedna transakcja terminala wydanego przez bank

5

Millennium

0/20 PLN

Darmowe, jeśli wykonasz min 1 przelew do US/ZUS lub zapewnisz wpływ na rachunek min 1000 PLN

6

Nest Bank

0 PLN

brak

Tabela 1. Ranking kont firmowych z wyszczególnieniem opłat za prowadzenie konta.

Miejsce w rankingu

Nazwa Banku

Przelew internetowy

Przelewy do US i ZUS

1

Alior Bank

0 PLN

0 PLN

1

mBank

0/1,5 PLN

0 PLN

1

Santander

0/1,3 PLN

0 PLN

1

Pekao S.A.

0/1,5 PLN

0 PLN

2

Millennium

0/1 PLN

0/1 PLN

3

Nest Bank

0 PLN

0 PLN

Tabela 2. Ranking kont firmowych z wyszczególnieniem opłat za przelewy.

Powyższy ranking uwzględnia opłatę za prowadzenie konta oraz koszt przelewów zewnętrznych oraz tych do US i ZUS. Jeśli jako przedsiębiorca planujesz dokonywanie wielu przelewów w przeciągu miesiąca, powinieneś wybrać ofertę, która bez konieczności spełnienia warunków umożliwia korzystanie z darmowych przelewów.

Więcej informacji dotyczących założenia konta firmowego oraz wpływu jaki ma rodzaj prowadzonej działalności na wybór odpowiedniej oferty znajdziesz w artykule o kontach firmowych z rankingiem na miesiąc luty. Dodatkowo możesz porównać jak zmieniły się oferty w przeciągu tego miesiąca. Jeśli uważasz, że w naszym rankingu brakuje jakiejś korzystanie oferty i powinna się tu znaleźć daj znać w komentarzu lub bezpośrednio na skrzynkę mailową : suport@fxmag.pl.


Wiktoria Gut

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk