• Odbierz prezent
Najlepsze akcje do kupienia dla początkujących: 8 akcji giełdowych na początek
fot. freepik.com

Okazje inwestycyjne powstałe w wyniku pandemii COVID-19, dostęp do tanich platform transakcyjnych i marketing na portalach społecznościowych przyciągnęły nowych inwestorów na rynki finansowe.

Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia i to dopiero twój początek inwestowania na giełdzie, zapewne trudno Ci podjąć decyzję, jakie akcje kupić. W jakie akcje najlepiej inwestować i jak je wybrać? Czy w ogóle można powiedzieć, że istnieją "najlepsze" akcje do kupienia? Przy zapoznawaniu się z poradami inwestycyjnymi wkrótce przekonasz się, że każda decyzja ma swoje plusy i minusy, a nic nie jest gwarantowane.

Stworzyliśmy ten krótki poradnik inwestowania na giełdzie dla początkujących, aby pomóc Ci zbudować swój własny portfel.

 

Istotne kwestie przed zakupem pierwszej akcji

Miej jasno określone cele inwestycyjne

Zadaj sobie kilka pytań. Dlaczego inwestujesz? Co pragniesz osiągnąć? Czy chcesz zgromadzić oszczędności lub sfinansować swoją emeryturę, czy może kupić swój pierwszy dom? To, ile masz czasu na inwestowanie oraz powody Twojej gry na giełdzie determinują, które akcje będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Jeśli masz czas i skupiasz się na dłuższej perspektywie, możesz inwestować w stabilne akcje wzrostowe. Jeśli jednak grasz w celu zarobkowym, skup się na akcjach dywidendowych (czyli spółkach wypłacających dywidendy).

Niektórzy eksperci zalecają sporządzenie podstawowego biznesplanu dla swojego portfela. Czasami łatwo można dać się wciągnąć w najnowsze szaleństwo z akcjami meme, a posiadanie planu stanowi dobry sposób na trzymanie się tej samej drogi.

Najlepsze akcje do kupienia dla początkujących: 8 akcji giełdowych na początek - 1

Przeanalizuj i prześwietl spółkę oraz jej akcje

Skuteczne inwestowanie to coś więcej niż zakup udziałów w znanych korporacjach. Istotne jest, aby analizować interesujące Cię akcje oraz zrozumieć, czym zajmuje się emitujące je spółka, jakie są jej perspektywy rozwoju i ocenić ich kluczowe poziomy cenowe. Przyjrzyj się kilku akcjom idealnym dla początkujących i zdecyduj, czy odpowiadają one Twoim celom.

W miarę zagłębiania się w rynki finansowe poznasz wiele różnych strategii handlowych i wskaźników technicznych. Sprawdź też nasz darmowy poradnik edukacyjny na Capital.com, który pomoże Ci rozwinąć swoje umiejętności i poprawić wyniki tradingowe.

Otwórz konto handlowe

Do kupna i sprzedaży akcji potrzebny jest rachunek maklerski. Najlepiej uprzednio dowiedz się, do jakich rodzajów instrumentów handlowych uzyskasz dostęp i jak kształtuje się struktura opłat.

Jeżeli interesuje Cię handel akcjami w formie kontraktów CFD, możesz przeczytać więcej o tym, jak się do tego zabrać na Capital.com tutaj.

 

 

Jakie akcje warto kupić na początek

Aby pomóc Ci łatwiej zorientować się na rynku, stworzyliśmy listę, którą niektórzy mogą uznać za osiem najlepszych akcji do kupienia dla początkujących. Te akcje dla początkujących zostały wybrane na podstawie opinii wielu obserwatorów, którzy oczekują, że wygenerują one spory zwrot z inwestycji w nadchodzących latach. Można je więc kupić i trzymać bez konieczności ścisłego zarządzania pozycją. Staraliśmy się podać kilka wskazówek o mocnych stronach każdej z akcji.

Trzeba pamiętać, że wyniki osiągnięte w przeszłości nie są gwarancją przyszłych zysków i nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz pozwolić sobie stracić. To, czy dana akcja stanowi dobrą inwestycję dla Twojego portfela, zależy od Twojej tolerancji ryzyka i celów inwestycyjnych.

Zalecamy inwestorom i traderom zachowanie ostrożności i dokładne sprawdzenie spółki przed udziałów w niej. Sugerujemy jak najdogłębniejsze prześwietlenie firmy i jej akcji, wraz z uwzględnieniem najnowszych trendów rynkowych, opinii ekspertów oraz analizy fundamentalnej i technicznej.

Przyjrzyjmy się liście Capital.com, która zawiera informacje, jakie akcje najlepiej kupić na giełdzie w przypadku początkujących.

Najlepsze akcje do kupienia dla początkujących: 8 akcji giełdowych na początek - 2

Apple (AAPL)

Cena akcji tego giganta technologicznego w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła o ponad 400%. Spółka ta będzie prawdopodobnie kontynuować swoją dominację na rynku elektroniki użytkowej, co sprawia, że lista opisująca najlepsze akcje do kupienia dla amatorów musi zawierać Apple. Jak podaje Counterpoint Research, ten koncern technologiczny zagarnął 55% amerykańskiego rynku smartfonów w pierwszym kwartale 2021 roku, w porównaniu do 46% rok wcześniej. Ponadto posiada on w tym segmencie 17-procentowy udział w rynku globalnym.

Amazon (AMZN)

Amazon króluje na światowym rynku handlu elektronicznego. Lockdowny i restrykcje podczas pandemii COVID-19 przyspieszyły jego rozwój. Firma odnotowała zwiększenie przychodu o 38% i 83,6-procentowy wzrost zysku netto w 2020 roku. Amazon dywersyfikuje swoje usługi, rozszerzając działalność poza towary konsumpcyjne online na inne dobrze prosperujące rynki, takie jak usługi transmisji strumieniowej, inteligentne urządzenia, usługi w chmurze obliczeniowej i samochody autonomiczne.

Disney (DIS)

Ta założona niemal wiek temu firma rozrywkowa nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Filmy i programy telewizyjne od The Walt Disney Company przemawiają do globalnej publiczności w każdym wieku. To amerykańskie przedsiębiorstwo odnotowało imponujące wyniki podczas pandemii, nawet mimo iż jego parki rozrywki były zamknięte, a rejsy wstrzymane. Koncern uruchomił nowy serwis streamingowy, Disney+, i będzie emitować wiele nowych treści, gdy działalność branży filmowej wróci do normy, a filmy wstrzymane przed premierą w związku z restrykcjami covidowymi będą wyświetlone w kinach.

Johnson & Johnson (JNJ)

Akcje giganta farmaceutycznego J&J uchodzą za względnie bezpieczne w każdych warunkach ekonomicznych. Przedsiębiorstwo to wytwarza różnorodne produkty kosmetyczne i farmaceutyczne pod markami takimi jak Band-Aid, Listerine, Neutrogena czy Tylenol. Ponadto jest producentem urządzeń medycznych. Mimo sporej zmienności na rynku w 2020 r. spółka nadal zwiększa swoją kwartalną dywidendę, a w kwietniu zatwierdziła wzrost w 59. roku z rzędu.

Realty Income (O)

Realty Income to fundusz inwestycyjny typu REIT, który stanowi idealne rozwiązanie dla traderów poszukujących pewnego, stabilnego dochodu. Spółka wypłaca dywidendę co miesiąc, co może pomóc wygenerować zwroty do ulokowania w innych inwestycjach. Zakup akcji giełdowych tej spółki to stosunkowo mało ryzykowny sposób inwestowania na amerykańskim rynku nieruchomości, a do tego firma ta zaczyna dywersyfikować swój portfel, poszerzając go o nieruchomości w Europie.

Square (SQ)

Square zajmuje się płatnościami cyfrowymi i przoduje w kilku ważnych trendach w branży fintech. Firma umożliwia płatności zbliżeniowe w sklepach detalicznych za pomocą czytnika kart Square. Spółka ta pozwala użytkownikom aplikacji CashApp bezproblemowo przelewać pieniądze rodzinie i znajomym, a także inwestować w bitcoina (BTC). Użytkownicy mogą kupować i sprzedawać bitcoiny w CashApp. Dyrektor generalny firmy, Jack Dorsey, który założył Twittera (TWTR), powiedział niedawno, że planuje stworzyć portfel sprzętowy do bitcoina.

Teladoc (TDOC)

Telemedycyna zadomowiła się w społeczeństwie podczas pandemii, ponieważ pacjenci konsultowali się ze swoimi lekarzami głównie wirtualnie, gdy nie mogli opuszczać domów ze względu na restrykcje lub kwarantannę i osobiście odwiedzać przychodnie. W zeszłym roku Teladoc połączył się z Livongo, aby rozszerzyć swoją ofertę i bazę klientów. Firma ma wszystko, co potrzebne, by zarabiać na długoterminowym trendzie cyfryzacji. Telemedycyna stwarza nowe możliwości lepszej opieki zdrowotnej mieszkańców wsi. Teladoc stać na mocną ekspansję międzynarodową.

Visa (V)

Visa, wraz z Mastercard (MA) i American Express (AXP), dominuje na rynku przetwarzania transakcji kartami płatniczymi. Spółki te korzystają z długoterminowego trendu odejścia od gotówki i rozwoju handlu elektronicznego. Ich ekspozycja na zmiany stóp procentowych jest ograniczona, ponieważ swoje przychody generują one z opłat za przetwarzanie. Visa nakłada wyższą marżę operacyjną niż konkurencja i utrzymuje ją na takim poziomie już od kilku lat. 


Capital.com

Capital.com jest spółką fintech, która modernizuje świat tradingu przez łączenie sztucznej inteligencji i spersonalizowanej edukacji z ponad 1800 rynków, w tym kryptowaluty, Forex, akcje, surowce i indeksy. Będąca w trakcie procesu patentowego technologia firmy wykrywa tendencje tradingowe klientów i rekomenduje spersonalizowane dane, aby pomóc im w lepszym handlu. Capital.com dostarcza lekcji, filmów, quizów na temat finansów oraz dużo więcej dzięki aplikacji Investmate. Kluczową ofertą firmy jest sieć i platforma mobilna do tradingu CFD dostępna w 53 krajach. Traderzy mogą korzystać z najlepszej realizacji zleceń, wąskich spreadów i braku prowizji przy dziennych transakcjach.  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk