• Odbierz prezent
Najgorsze za nami? Komentarze po G20. Ugody i silniejszy kurs dolara! Poranek na rynkach: 1 VII 2019

Na starcie tygodnia najważniejsze są oczywiście komentarze dotyczące szczytu G-20. Trump zgodził się zawiesić nakładanie nowych ceł na produkty z Chin oraz zrezygnował z sankcji na Huawei. W zamian Chiny okazują dobrą wolę i deklarują zakupy znacznych ilości amerykańskich płodów rolnych. Nie ma przełomu, ale wygląda na to, że najgorsze na froncie wojen handlowych już za nami.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Poza tym rozczarował indeks PMI dla Chin. Wskaźnik przybrał wartość 49,4 pkt a oczekiwano spadku z 50,2 do 50,0 pkt.
  • Dolar rozpoczyna miesiąc od umocnienia. Kurs dolara do jena USD/JPY wychodził do 108,35, Kurs euro do dolara EUR/USD rano jest poniżej 1,1330. Po wstępnej pozytywnej reakcji waluty Antypodów znalazły się w odwrocie. Dolar nowozelandzki NZD i dolar australijski AUD mają za sobą silny rajd i dochodzi do realizacji zysków, zwłaszcza w przypadku kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD. W końcu do posiedzenia RBA, po którym spodziewamy się cięcia stóp pozostały niespełna 24 godziny.
  • Na rynku akcji reakcja jest silna i jednoznacznie pozytywna. Nikkei225 i Shanghai Composite rosną około 2 proc. Kontrakt na S&P500 przedłuża piątkową zwyżkę, podnosi się 1 proc. i jest blisko 2975 pkt. Z kolei futures na DAX wystrzelił ponad 12530 pkt i sforsował szczyty z 3 maja.
  • Na rynkach surowcowych spore przetasowania. Silniejszy kurs dolara USD i wyższe rentowności długu USA skutkują 1,5 – proc. spadkiem cen złota. Uncja jest wyceniana na 1388 dolarów. Bardzo mocno rosną natomiast ropa, której kurs pnie się 2,5 proc. i w przypadku WTI ponownie zbliża się do 60 dolarów USD za baryłkę. Nadzieje na porozumienie handlowe wspierają też notowania bawełny. Kurs podnosi się niemal 3 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk