• Odbierz prezent
Tintin, Miluś i kapitan Baryłka na sprzedaż
Z artykułu dowiesz się:

- O szczegółach licytacji najdroższego komiksu w Europie

Jesteś na finansowej górce? Nie wiesz w co ulokować kapitał, by w przyszłości stać się jednym z najbogatszych Polaków? Właśnie masz okazję, by wylicytować komiks o wartości szacowanej na 100 tys. euro, za który na przestrzeni kilku lat uzyskasz wielokrotność zainwestowanej kwoty. Tylko do 24 września na stronie internetowego domu aukcyjnego Catawiki trwa licytacja unikatowego egzemplarza Przygód Tintina z 1943 r.

 

Istnieją na świecie historie z chmurką, które dorosłych fanów i kolekcjonerów potrafią rozgrzać do czerwoności. Są to wyjątkowe, pierwsze, bądź jedne z najwcześniejszych wydań najbardziej znanych tytułów, choćby wymienić Action Comics 1 z 1938 r., którego wartość w tym momencie szacowana jest na 2,89 mln dolarów.

FXMAG alternatywne tintin, miluś i kapitan baryłka na sprzedaż decyzje inwestycyjne inwestycje alternatywne 1                    FXMAG alternatywne tintin, miluś i kapitan baryłka na sprzedaż decyzje inwestycyjne inwestycje alternatywne 2      

Dostępna na aukcji Catawiki książka jest alternatywną wersją Przygód Tintina - L'lle Noire (Czarna wyspa) i jedną z trzech znanych na świecie kopii. Historia tego konkretnego egzemplarza jest niezwykła. W 1943 r. na prośbę ilustratora Hergé powstało 10 sztuk komiksu przeznaczonego dla zagranicznych gazet. Do wysyłki jednak nie doszło. Publikację wykorzystał natomiast zespół asystentów powołany przez Hergé’a do stworzenia nowej, kolorowej, 62-stronnicowej wersji komiksu. Udostępniony przez nas egzemplarz pełen jest poprawionych rysunków i odręcznych notatek. To prawdziwy unikat, którego wartość szacujemy na 95 tys. euro, co czyni z niego najdroższy europejski komiks” – mówi Patrick Vranken, ekspert Catawiki z kategorii komiksów. To nie jest tylko zwykły komiks, to część historii tego gatunku – dodaje.

W zeszłym roku na licytacji sprzedano za 40 tys. euro inny egzemplarz Przygód Tintina. Była to wersja z pustymi chmurkami z 1948 r., którą wydawca wykorzystywał podczas sprzedaży książki zagranicą. Obecnie licytowany komiks ma szansę podwoić tę kwotę i stać się tym samym najdroższym na świecie egzemplarzem Przygód Tintina.

 

Aukcję można śledzić na stronie - https://aukcja.catawiki.pl/kavels/13685879. Wylicytowana kwota w momencie powstawania tej noty wynosiła 47 tys. euro, a do zakończenia aukcji jeszcze 4 dni. Robi się gorąco!

 

 

PlanetPR

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk