• Sklep
  • Odbierz prezent
Najciekawszy debiut na GPW już jutro - BoomBit wchodzi na parkiet

Giełda Papierów Wartościowych w poniedziałek 13 maja opublikowała uchwałę, na mocy której notowania spółki BoomBit rozpoczną się we wtorek 14 maja na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. Jutrzejszy debiut będzie nie tylko pierwszym na GPW w tym roku (nie licząc transferów z NewConnect), ale także długooczekiwanym, najdroższym w historii polskiej giełdy IPO spółki gamingowej.

 

Początkowo w ramach emisji akcji serii C na sprzedaż wystawione miało zostać do 1,3 mln akcji, z których spółka planowała pozyskanie 46,2 mln złotych, finalnie jednak wartość oferty okazała się o ponad 10 mln PLN niższa - wynosi ona bowiem 35,2 mln PLN, co i tak jest rekordową wartością jak na IPO spółki z sektora gamingowego. Nominalna wartość akcji została ustalona na 0,50 PLN.

Spółka kusi przyszłych inwestorów, którzy nie zdecydowali się na udział w IPO m.in. dobrymi wynikami za I połowę 2018 r., w którym zanotowała ponad 200% wzrost skonsolidowanego zysku netto, a także planami wypłaty przyszłej dywidendy na poziomie od 40 aż do 80 procent zysku za 2019 r.

 

Czytaj także: BoomBit pozyska środki na realizację wszystkich planów rozwoju

BoomBit pozyskał od inwestorów deklaracje objęcia wszystkich akcji nowej emisji po cenie wynoszącej 19 zł za akcję. Redukcja w transzy dla inwestorów indywidualnych może wynieść nawet 59%. Dodatkowo zostanie sprzedanych 550 tys. akcji oferowanych przez dotychczasowych akcjonariuszy. Oznacza to, że .. Czytaj
BoomBit pozyska środki na realizację wszystkich planów rozwoju

Debiut Boombit jest jak dotąd najciekawszym wydarzeniem w 2019 r. na warszawskim parkiecie, który przeżywa swoisty kryzys zainteresowania ze strony spółek, chcących rozpocząć notowania na GPW.

Czytaj także: Tak źle jeszcze nie było - rynek IPO niemal nie istnieje

PwC we wtorek 9 kwietnia opublikowało kolejny raport kwartalny z serii IPO Watch Europe, w którym analizuje liczbę i wartość debiutów giełdowych na europejskich parkietach. Dane z pierwszego kwartału 2019 r. nie są optymistyczne - europejski rynek IPO niepokojąco skurczył się w stosunku do pierwsze.. Czytaj
Tak źle jeszcze nie było - rynek IPO niemal nie istnieje

 

BoomBit to istniejąca od 2012 r. gdańska spółka gamingowa, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji gier mobilnych dla urządzeń z systemami Android oraz iOS, udostępnianymi w formule Free to Play (gry można pobrać za darmo, jednak w toku rozgrywki dostępne są mikropłatności; oprócz tego przychody spółki generują reklamy). Główne produkcje Boombit to Tiny Gladiators 2 oraz Tanks a Lot, kilka dni temu swój debiut miała zaś gra Idle Coffee Corp, polegająca na prowadzeniu sieci kawiarni. Aktualnie spółka zatrudnia ponad 200 pracowników. W I poł. 2018 r. zanotowała niemal 8,5 mln PLN zysku netto wobec niecałych 2,7 mln rok wcześniej, co pokazuje optymistyczną dynamikę rozwoju.


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk