• Odbierz prezent
Najbliższe dni mogą być kluczowe dla rynku kryptowalut! Zobacz analizę techniczną BTC, ETH, LUNA, BNB, EOS – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka
fot. freepik.com

Bitcoin od historycznego szczytu na poziomie 65000 dolarów w najniższym punkcie 19 maja stracił 53%. Kwotowo była to największa korekta w historii a procentowo największa od paniki związanej z koronawirusem z poprzedniego roku. Na rynku dużo mówi się o wybiciu z pozycji „pewnej grupy inwestorów”. Czwarty największy adres posiadający bitcoiny 9 maja pozbył się 3000 BTC, by później od 15 do 19 maja dokupić 35000 BTC. Rząd USA po raz kolejny poinformował o chęci zreformowania pod względem podatków rynek kryptowalut. Urząd Skarbowy chce mieć dostęp do każdej transakcji powyżej 10000 dolarów. Urzędnicy prawdopodobnie doprowadzą do tych zmian. Wydaje się że ze względu na ponad 28 bilionowy dług USA urzędnikom na rękę nie będzie wprowadzania zbyt dużych regulacji na rynku krypto, ponieważ im większe zyski będą generowane wśród inwestorów tym więcej pieniędzy trafi do Urzędu Skarbowego USA.


Chciałbyś zacząć spekulować na rynkach? Potrzebne konto handlowe założysz w TeleTrade klikając w przycisk poniżej

                                                                                           konto handlowe forex TeleTrade czy warto

Załóż konto handlowe

Więcej szczegółów na temat TeleTrade znajdziesz w tym artykule.


 

20 maja pojawiło się kilkudziesięcioprocentowe odbicie na wielu kryptowalutach i pytanie brzmi,

czy ostatnie dołki w najbliższych dniach nie zostaną wybite? Jeżeli „wieloryby” skupowały BTC poniżej 35000 dolarów to jeżeli nadal będą chcieli bronić swoich pozycji to prawdopodobnie zrobią to w okolicy wcześniejszych konsolidacji lub przy potencjalnych fałszywych wybiciach w okolicy ostatnich dołków. Na Bitcoinie pierwszym lokalnym wsparciem może być poziom 37542 dolarów. Większe Stop Lossy mogą leżeć poniżej 35000 dolarów. Jeżeli cena cofnęłaby się w okolice obu poziomów warto zwracać uwagę to pojawienie się większego wolumenu oraz na wyjście ceny górą (i obronę) wspomnianych poziomów. Jeżeli cena nie cofnie się w okolice wspomnianych poziomów to być może będzie to pozytywny sygnał do dalszych wzrostów.

Najbliższe dni kluczowe dla rynku kryptowalut? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 1

Na Ethereum wczorajsze odbicie było dość pokaźne- 60%. Potencjalne wsparcie może leżeć w okolicy 2385$ a Stop Lossy poniżej 2163$.

Najbliższe dni kluczowe dla rynku kryptowalut? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 2

Luna po dwumiesięcznej konsolidacji stracił w jeden dzień 42% jednak przetestowała wcześniejsze górne ograniczenie konsolidacji z 6 marca i odbiła na ponad 30%. Pierwszym potencjalny wsparciem może być poziom w okolicy 9,7 dolara a potencjalne Stop Loss mogą leżeć poniżej 9 dolarów.

Najbliższe dni kluczowe dla rynku kryptowalut? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 3

Binance Coin po jednodniowej ponad 40% stracie odbił od wsparcia 280$. Obecnie znajduje się w okolicy kolejnego wsparcia na poziomie 360$, niższym może być poziom w okolicy 317$.

Najbliższe dni kluczowe dla rynku kryptowalut? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 4

Ethereum Classic podobnie jak Binance Coin i Luna również przetestowała wcześniejszy szczyt z konsolidacji (50$). W krótkim terminie ważnym potencjalnym oporem może być poziom 80,5$. Pierwsze potencjalne wsparcie może być w okolicy 58,85$ lub niższy poziom w okolicy 35,8$.

Najbliższe dni kluczowe dla rynku kryptowalut? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 5

EOS od szczytu zanotował 70% korektę i naruszył lokalny dołek poniżej 4,5$. Pierwszym potencjalnym wsparciem może być poziom w okolicy 6 dolarów lub ponownie w okolicy dołków 4,2 dolarów.

Najbliższe dni kluczowe dla rynku kryptowalut? – komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 6

Ostatnio dnie pokazały, że najwięksi gracze,

aby zająć większą pozycję w pierwszej kolejności muszą wywołać ruch, który wywoła dużą zmienność, która wywoła spadki w okolice ostatnich liqudity pools- ostatnie lokalne konsolidacje lub wybicie ostatnich lokalnych dołków. Dodatkowa podaż na rynku wywołana strachem była okazją skupienia jeszcze większej ilość krypto przez największych „wielorybów”.

Nota prawna


Bartłomiej Chomka

Główny analityk TeleTrade. Z wykształcenia ekonomista. Trader z ponad 10-letnim doświadczeniem zdobytym na rynku walutowym oraz w firmach proptradingowych. Autor licznych wywiadów, artykułów eksperckich oraz komentarzy rynkowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk