• Odbierz prezent
Najbardziej innowacyjne polskie technologie nagrodzone

21 edycja konkursy Polski Produkt Przyszłości rozstrzygnięta. Rodzime technologie i produkty, które mają największe szanse na sukces rynkowy, to: ChitoVelum Pro – w pełni naturalna substancja, gwarantująca wytwarzanym z niej produktom kosmetycznym i opatrunkowym najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz kompozyt FlexiOss, idealny do zastąpienia ubytków kostnych u pacjentów chirurgicznych.

Polski Produkt Przyszłości to nie tylko soczewka, która ma przybliżać polskie technologie jutra. Nagroda od 21 lat przyczynia się do wypromowania w kraju i na świecie ludzi, którzy są wystarczająco utalentowani, odważni i zdeterminowani, żeby swoją pracą kształtować rzeczywistość – podsumowała konkurs Minister  Przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz, podczas gali, która odbyła się 12 lutego w auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

 

Zdrowie wygrywa

ChitoVelum Pro wykorzystuje przełomową technologię rozpuszczania chitozanu przy użyciu kwasu węglowego. Nie zawiera konserwantów i uczulających związków chemicznych. Gwarantuje wytwarzanym z niej produktom kosmetycznym i opatrunkowym najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Kolejny nagrodzony - kompozyt kościozastępczy FlexiOss – to rewelacyjny biomateriał, który można dopasować do wymiarów (i kształtu) uzupełnianego ubytku kostnego. Poprzez wchłanianie krwi w operowanym miejscu zapobiega też powstawaniu skrzepów.

FXMAG biznes najbardziej innowacyjne polskie technologie nagrodzone konferencja wydarzenia 1

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk