• Odbierz prezent
Nadciąga druga fala epidemii! Rekordowy wzrost zachorowań w stanie Floryda

Wczorajsza sesja upłynęła pod znakiem wyprzedaży na praktycznie wszystkich parkietach, gdzie dla przykładu indeksy DJIA i S&P500 oddały wszystkie wzrosty, jakie miały miejsce od zeszłego tygodnia. W obliczu rekordowego wzrostu nowych przypadków zakażenia koronawirusem w stanie Floryda, przybierają na sile obawy o drugą falę epidemii, która według niektórych analityków już ma miejsce.

Przekłada się to, jak w przypadku pierwszej fali epidemii, na spadek akcji przewoźników lotniczych i armatorów statków wycieczkowych, których notowania traciły wczoraj nawet 8,5%. Wzrastały natomiast akcje niektórych spółek tzw. nowej gospodarki. Dla przykładu akcje spółki Dell wzrosły przeszło 8% po opublikowaniu informacji o analizie wartego 50 mld USD pakietu opcji jaki spółka może objąć w VMWare- podmiocie zajmującym się przetwarzaniem danych w chmurze. Z drugiej strony ulega złagodzeniu postawa administracji Białego Domu w stosunku do napiętych relacji USA-Chiny, gdzie doradca ekonomiczny L. Kudllow powiedział, że Pekin poczynił ostatnio postępy w wielu obszarach m.in. ochrony własności praw autorskich. Silniejsze przeceny dotknęły europejskie parkiety w skutek rozważania przez amerykańskie władze nowych ceł na m.in. towary luksusowe z Francji, Niemiec i Hiszpani.

Pesymizm panował również na polskim parkiecie, gdzie indeksom ciążył sektor bankowy i odzieżowy. Wśród spółek z indeksu WIG20 jedynie CD Projekt zakończył notowania na plusie (0,89%), a dzisiaj zarząd spółki poinformował o rekomendacji przeznaczenia całego zysku netto za 2019 rok na kapitał zapasowy spółki. Natomiast najmocniej traciły walory LPP (-4,17%), która dzisiaj podała wyniki za IQ`20 roku. Według raportu spółka miała 362 mln zł straty netto i 17,6 mln zysku EBITDA. W przypadku rynku szerokiego podane przez Kęty oraz Unimot wzrosty prognoz zysków za IIQ (Kęty) i cały 2020 rok (Unimot) przełożyły się na dwucyfrowe wzrosty tych spółek. Warto również zauważyć, że wzrosty kontynuowały akcje CI Games, zyskując 6%.

WIG w układzie dziennym

Nadciąga druga fala epidemii! Rekordowy wzrost zachorowań w stanie Floryda - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk