• Odbierz prezent
Nadchodzi kolejny "blockchainowy smartfon" - tym razem od Pundi X

Singapurski startup Pundi X, rozwijający platformę płatniczą w kryptowalutach, zaprezentował swój najnowszy produkt, jakim będzie średniopółkowy smartfon z wbudowanym „trybem blockchain” i dwoma systemami operacyjnymi.

 

Smartfon od Pundi X nazwany XPhone został zaprezentowany na tegorocznych targach technologii mobilnych MWC w Barcelonie. Producent nazywa go „pierwszym blockchainowym smartfonem na świecie” (podobnie jak HTC i Sirin Labs), gdyż telefon będzie posiadał specjalny „tryb blockchain”, nazywany Funkcją X, uruchamiany dedykowanym fizycznym przyciskiem z boku obudowy. Smartfon będzie pracował na dwóch systemach operacyjnych - w „normalnym trybie” będzie to standardowy Android 9, zaś w po włączeniu Funkcji X telefon przełączy się na specjalnie przygotowaną przez Pundi X wersję Androida, która natywnie będzie obsługiwać zdecentralizowane aplikacje i tokeny Ethereum, w tym również token projektu Pundi X - NPXS.

Dodatkowo „tryb blockchain” ma w przyszłości zapewniać szyfrowana komunikację głosową i tekstową poprzez zdecentralizowaną sieć, niezależna od operatorów komórkowych.

 

Smartfon docelowo ma być tańszy od swoich obecnych „blockchainowych” konkurentów, takich jak Sirin Labs Finney, HTC Exodus, czy chociażby Samsung Galaxy S10, gdyż wstępnie wyceniono go na 599 dolarów. Okupione jest to jednak gorszymi parametrami - XPhone otrzyma średniopółkowy procesor Snapdragon 660 (znany m.in. z budżetowych wersji flagowych smartfonów), mniejszy 5,6 calowy ekran oraz 6 GB pamięci RAM i 128 GB ROM.

Czytaj także: Flagowy Samsung Galaxy S10 będzie też portfelem sprzętowym

W środę 20 lutego miała miejsce premiera najnowszego flagowego modelu smartfona koncernu Samsung, Galaxy S10. Wydarzenie to jest o tyle istotne, że zgodnie z oczekiwaniami i naszymi wcześniejszymi doniesieniami, urządzanie zostanie wyposażone w domyślnie zainstalowany portfel dla kryptowalut oraz z.. Czytaj
Flagowy Samsung Galaxy S10 będzie też portfelem sprzętowym

 

„Blockchainowy smartfon” od Pundi X ma pojawić się w sprzedaży w drugiej połowie 2019 r., trudno jednak liczyć na to, że zawojuje rynek, gdyż firma planuje wyprodukowanie jedynie 5 tys. egzemplarzy telefonu.

Czytaj także: Pundi X (NPXS) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Kryptowaluty łatwe do kupienia jak butelka wody Pundi X (NXPS) to platforma płatnicza i handlowa oparta na technologii blockchain, dająca sprzedawcom narzędzia do wprowadzenia łatwych w implementacji płatności w najpopularniejszych kryptowalutach, takich jak bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum.. Czytaj
Pundi X (NPXS) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk