• Odbierz prezent
Nadchodzą zmiany? Kursy dolara USDPLN, euro EURPLN, funta GBPPLN oraz franka CHFPLN. Dwie pary walutowe mogą mocno zmienić swoją wartość!

Spójrzmy na kursy walut: dolara USDPLN, euro EURPLN, funta GBPPLN oraz franka CHFPLN z perspektywy miesięcznej. Możemy dostrzec, iż na kursie funta GBPPLN oraz franka CHFPLN utworzyły się świece doji. Co one oznaczają?

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

wykres kursu dolara USDPLN na interwale MN

Wykres kursu dolara USDPLN na interwale MN.

Kurs dolara USDPLN na początku obecnego miesiąca notuje wzrosty, które stanowią odmianę w stosunku do ostatnio obowiązującego ruchu spadkowego. Gdzie znajduje się punkt oporu dla kursu dolara USDPLN? Na interwale miesięcznym widzimy, iż jest to poziom niemalże 3,88 złotego. Przebicie tego poziomu mogłoby oznaczać dalsze duże wzrosty. Obecnie za jednego dolara amerykańskiego zapłacimy 3,7845 złotego.

Kurs euro do złotego (EURPLN)

wykres kursu euro EURPLN na interwale MN

Wykres kursu euro EURPLN na interwale MN.

Kurs euro EURPLN również zyskuje na interwale miesięcznym, choć w kontekście całego wykresu są to wzrosty nieznaczne. Punkt oporu dla kursu EURPLN znajduje się na poziomie około 4,315 zł. Warto zaznaczyć, iż jest to punkt mocny, ponieważ ustanowiony został przez dwie blisko usytuowane względem siebie świeczki. Aktualnie za jedno euro należy zapłacić 4,2486 złotego.

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

wykres kursu funta GBPPLN na interwale MN

Wykres kursu funta GBPPLN na interwale MN.

Możemy dostrzec, iż na kursie funta GBPPLN zarysowała się świeca doji. Oznacza ona niezdecydowanie na wykresie oraz może sygnalizować przyszłą zmianę trendu. Czyżby zwiastowało to wzrosty kursu funta GBPPLN? Dodajmy, że długoterminowy punkt oporu na kursie funta GBPPLN oscyluje w granicach 5 zł. Obecnie za jednego funta zapłacimy natomiast 4,7397 złotego.

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

wykres kursu franka CHFPLN na interwale MN

Wykres kursu franka CHFPLN na interwale MN.

Również na kursie franka CHFPLN możemy zaobserwować świecę doji. W tym jednak przypadku czynniki makroekonomiczne oraz dane historyczne sugerują, iż w najbliższym czasie raczej nie dojdzie do większych wahań kursu franka CHFPLN. Już od roku znajdujemy się na nim w trendzie bocznym. Aktualnie za jednego franka należy zapłacić 3,8156 złotego.

Para walutowa

Symbol

Kurs walutowy

Data aktualizacji

Kurs dolara amerykańskiego

USDPLN

3,7845

05.07.19 22:00

Kurs euro

EURPLN

4,2486

05.07.19 22:00

Kurs funta szterlinga

GBPPLN

4,7397

05.07.19 22:00

Kurs franka szwajcarskiego

CHFPLN

3,8156

05.07.19 22:00

Tabela. Główne kursy walut dolara, euro, funta i franka na zakończenie dnia w piątek 05.07.19 na rynku forex

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk