• Odbierz prezent
Na te spółki z GPW warto zwrócić uwagę w tym tygodniu
fot. freepik.com

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, pierwsze oferty publiczne, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Co wydarzy się w tym tygodniu i na które spółki warto zwrócić szczególną uwagę?

 

Poniedziałek, 29 marca

Śnieżka - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2020 r.

Fabryka farb i lakierów notowana na warszawskiej giełdzie jest jednym z mniej oczywistych beneficjentów zeszłorocznego zamieszania na rynkach, związanego z pandemią. Skoro nie można było jechać na wakacje, to przynajmniej znalazł się czas np. na…remont. Śnieżka w 2019 r. zanotowała przychody z działalności na poziomie 717 mln PLN netto, zysk operacyjny niecałych 79 mln PLN i skonsolidowany zysk netto 59,5 mln złotych. Jak wynika z raportów kwartalnych za poprzednie okresy 2020 r., wyniki finansowe Śnieżki za zeszły rok będą historycznie najlepszymi (ponad ćwierć mld PLN przychodów i ponad 30 mln PLN zysku netto zarówno w II, jak i III kwartale).

Notowania Śnieżki znajdują się w niewielkiej konsolidacji, blisko historycznych szczytów notowań. Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje były wyceniane na 87,8000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: ABS Investment, Helio, Primetech, Procad

 

Dywidenda: Atlanta Poland (wypłata 0,28 PLN na akcję)

 

Wtorek, 30 marca

Famur - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2020 r.

Katowicki producent sprzętu górniczego i wydobywczego, który od niedawna dywersyfikuje swoją działalność również w sektorze fotowoltaiki, w 2019 r. osiągnął przychody z działalności na poziomie 2,165 mld PLN netto, zysk operacyjny 269 mln PLN oraz skonsolidowany zysk netto na poziomie 245 mln PLN. Jak można wywnioskować z raportów za poprzednie kwartały zeszłego roku, 2020 będzie dla Famuru znacznie słabszy pod względem przychodów i nieznacznie gorszy pod względem wyniku netto, co jednak najprawdopodobniej zostało już w istotny sposób zdyskontowane.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Famuru są wyceniane na 2,4300 PLN za sztukę

 

Wyniki finansowe opublikują: Echo Investment, Eurotel, Gaming Factory, Games Operators, Ipopema Securities, Medicalgorithmics, MDI Energia, Selvita, Ultimate Games, Voxel, Wirtualna Polska

 

Pierwsza oferta publiczna: Captor Therapeutics (zakończenie subskrypcji dla inwestorów indywidualnych, dla których przeznaczono 20% akcji serii G [z nowej emisji], co przekłada się na 174 300 sztuk, po maksymalnej cenie emisyjnej 174 PLN za sztukę. Minimalna wartość zapisu to 17 400 PLN [100 sztuk])

Więcej na temat IPO Captor Therapeutics:

Czytaj także: Captor Therapeutics - trwa największe biotechnologiczne IPO na GPW. Co warto wiedzieć o spółce przed zakupem akcji?

Trwa pierwsza oferta publiczna spółki Captor Therapeutics, która ma szansę stać się największym biotechnologicznym IPO na warszawskim parkiecie. Młody polsko-szwajcarski biotech pracuje nad kandydatami na leki w terapiach onkologicznych i immunologicznych, wykorzystując innowacyjną, nowatorską i jed.. Czytaj
Captor Therapeutics - trwa największe biotechnologiczne IPO na GPW. Co warto wiedzieć o spółce przed zakupem akcji?

 

WZA: PlayWay, Pharmena, Wawel

 

Środa, 31 marca

Lotos - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2020 r.

Druga pod względem wielkości spółka paliwowa na GPW w 2019 r. zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 29,493 mld PLN netto, zysk EBIT 1,97 mld PLN oraz skonsolidowany zysk netto 1,153 mld PLN. Na podstawie wyników kwartalnych z trzech kwartałów 2020 r. można wywnioskować, że przychody w zeszłym roku będą znacznie niższe. Z powodu strat w pierwszych dwóch kwartałach (1,311 mld PLN w 1Q), wysoce prawdopodobne jest również zaraportowanie straty netto za cały rok, pierwszy raz od 2015 r.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Grupy Lotos były wyceniane na 42,9000 PLN.

 

Tauron Polska Energia - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2020 r.

Tauron w 2019 r. osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 19,558 mld PLN netto, zysk operacyjny 247,5 mln PLN oraz skonsolidowaną stratę netto 10,9 mln PLN. Od wyniku za czwarty kwartał 2020 r. będzie zależało czy spółka zakończy rok z dodatnim wynikiem netto. Przychody ze sprzedaży będą oscylować w granicach wyniku z 2019 r. i szanse na przekroczenie progu 20 mld PLN netto są niewielkie.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Tauronu były wyceniane na 2,6200 PLN za akcję.

 

Grupa Azoty - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2020 r.

Publikacja raportu za 2020 r. została przeniesiona przez spółkę na 15 kwietnia. 26 marca Grupa Azoty opublikowała szacunkowe wyniki finansowe, z których wynika że spółka w zeszłym roku osiągnęła przychody w wysokości 10,52 mld PLN oraz skonsolidowany zysk netto 355,4 mln PLN. W 2019 r. przychody ze sprzedaży wyniosły 11,3 mld PLN netto, zaś skonsolidowany zysk netto 372,85 mln PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują m.in.: Amica, Artifex Mundi, Asbis, Bioton, Celon Pharma, Ferro, JW Construction, NTT System, OncoArendi Therapeutics, Pamapol, Puławy, Zakłady Chemiczne Police

 

Pierwsza oferta publiczna: Captor Therapeutics (rozpoczęcie subskrypcji dla inwestorów instytucjonalnych)

 

Czwartek, 1 kwietnia

Wyniki finansowe opublikują: Best, EMC Instytut Medyczny, Energa, MFO, Ulma

 

Piątek, 2 kwietnia

Develia - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2020 r.

Jedna z czołowych spółek deweloperskich na warszawskiej giełdzie, wchodząca w skład indeksu mWIG40, w 2019 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 819,26 mln PLN netto, zysk operacyjny 172,68 mln PLN netto oraz skonsolidowany zysk netto 117,38 mln PLN. 2020 r. nie był zbyt udany dla spółki - na podstawie trzech raportów kwartalnych łatwo wywnioskować, że przychody ze sprzedaży będą znacznie niższe niż w 2019 r., podobnie jak zysk netto. Jeżeli Develia zaksięgowała w ostatnim kwartale 2020 r. stratę zbliżoną do tej z IIQ (56,6 mln PLN), jej wynik netto za cały rok okaże się ujemny, co ostatni raz miało miejsce w 2009 r.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Develii były wyceniane na 2,3000 PLN.

Notowania: Famur SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:FMF/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk