• Odbierz prezent
Na rynkach wyczekiwanie na dzisiejsze dane z USA: jak wpłyną one na kursy walut (kurs dolara - prognoza)? [raport rynkowy]
fot. freepik.com

Wczoraj kurs EURUSD jak bumerang powrócił w okolice 1,02. Wokół tego poziomu trwa konsolidacja od przeszło dwóch tygodni. EUR-PLN z kolei po przejściowej środowej wycieczce nieznacznie poniżej 4,70, wczoraj odbijał i znalazł się nieznacznie powyżej tego poziomu. Rynki wyczekują na dzisiejsze dane z rynku pracy w USA, które ustawią oczekiwania względem polityki Fed.

 

Na rynkach wyczekiwanie na dzisiejsze dane z USA: jak wpłyną one na kursy walut (kurs dolara - prognoza)? - 2

 

 

Na mocniejszych od oczekiwań danych zyska dolar, złoty straci. I vice versa. Ostatnie sygnały z USA (JOLTS, ISM usług, jobless claims) sugerowały ryzyko słabszego odczytu. Na rynku FI wyhamowało dwudniowe wzrostowe odbicie rentowności Bundów i Treasuries, co dało asumpt do solidnego przesunięcia krajowej krzywej o 15-20 p.b. w dół.

 

Na rynkach wyczekiwanie na dzisiejsze dane z USA: jak wpłyną one na kursy walut (kurs dolara - prognoza)? - 1

 

W piątek o 14:30 w USA opublikowany zostanie lipcowy raport za rynku pracy. Konsensus zakłada przyrost miejsc pracy poza rolnictwem (NFP) o 250 tys. wobec 372 tys. poprzednio, stabilizację stopy bezrobocia na 3,6% (sa) oraz dynamikę wynagrodzeń na czerwcowym poziomie 0,3% m/m (sa).

 


Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Treści przygotowane przez Dział Analiz Makroekonomicznych i Głównego Ekonomistę Alior Bank. Opracowanie zawierające codzienny komentarz najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju i na świecie, analizę zachowania głównych par walutowych jak EUR-USD, EUR-PLN i USD-PLN oraz głównych rynków obligacji skarbowych w tym 10-letnich papierów dłużnych w Polsce, USA i Niemczech. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk