• Odbierz prezent
Na ostatniej sesji cena miedzi spadła o 75 dolarów

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie tanieje o 0,3 proc. Metal w dostawach 3-miesięcznych kosztuje 6.164,00 USD za tonę - podają maklerzy.
Inwestorzy czekają na dalszy rozwój wypadków w sporze handlowym pomiędzy USA a Chinami.

We wtorek USA oskarżyły Chiny o kontynuowanie wspieranej przez państwo kampanii kradzieży własności intelektualnej i technologii. Oskarżenia pojawiły się w 53-stronicowym raporcie wydanym przez biuro amerykańskiego przedstawiciela ds. handlu Roberta Lighthizera.

Pod koniec miesiąca prezydent USA Donald Trump ma spotkać się z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem na szczycie G20 w Buenos Aires. Na razie perspektywy co do tego jak zakończy się to spotkanie są mocno niepewne.

Podczas poprzedniej sesji na LME w Londynie miedź staniała o 75 USD, czyli 1,2 proc., do 6.184,00 USD za tonę.

Metal na LME zakończył ubiegły tydzień zwyżką notowań o 2,5 proc.
 
Notowania: MIEDŹ

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XCUUSD/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk