• Odbierz prezent
Na jakie firmy warto zwrócić uwagę? Bitcoin (BTC) ponad 16000 USD!
Z artykułu dowiesz się:

- ile zapłacisz za BTC 16.11.2020 roku

- na jakie firmy warto zwrócić uwagę

Można spodziewać się, że rynki pozostaną niestabilne, ponieważ utrzymuje się niepewność co do pozwów związanych z wyborami w USA, a dodatkowo rynki reagują zarówno pozytywnie, jak i negatywnie na informacje związane z pandemią COVID-19. Niektórzy inwestorzy mogą postrzegać tę zmienność jako okazję do tradingu, podczas gdy inwestorzy długoterminowi mogą chcieć ją przeczekać.

W związku z wiadomościami o szansie na stworzenie skutecznej szczepionki i nadzieją, że OPEC opóźni planowany wzrost podaży, ponieważ rosnąca liczba przypadków COVID-19 zmniejsza popyt na paliwo, ceny ropy ostatnio wzrosły. Prawdopodobnie, ceny ropy będą nadal rosły, jeśli pojawi się więcej dobrych wiadomości o próbach stworzenia szczepionki od innych firm farmaceutycznych, takich jak AstraZeneca, Moderna, czy Johnson & Johnson. Z drugiej strony, jeśli przypadki nowych zachorowań w Europie, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej będą nadal rosły w obecnym tempie, popyt na ropę może znacznie spaść, obniżając jej cenę.

Firmy warte uwagi

Vodafone (VOD) - wyniki w poniedziałek, 16/11/2020,

Adam Vettese, analityk w eToro, powiedział – W pierwszym półroczu Vodafone osiągnął solidne wyniki podczas tego wyjątkowo trudnego okresu. Zamrożenie gospodarki spowodowało niższe przychody z roamingu i sprzedaży telefonów, ale bardziej pozytywny jest fakt, że spółka osiągnęła zyski mimo dużych strat w tym samym okresie roku ubiegłego. Równocześnie, liczba klientów w Europie i Afryce wzrosła, a gdy COVID-19 minie, oczekujemy, że przychody unormują się. Poziom zadłużenia Vodafonu jest martwiący, ale firma wypłaca porządną dywidendę w czasach, kiedy wiele spółek zmniejszało swoje dywidendy, aby chronić swój kapitał. A z ceną swoich akcji bliskiej 20-letniemu niżowi, to może być dobra inwestycja kup-i-trzymaj (buy-and-hold) dla długoterminowych inwestorów.

Baidu Inc. (BIDU) - wyniki w poniedziałek, 16/11/2020, po zamknięciu rynku

Oczekuje się, że firma Baidu, nazywana czasem chińskim Google, odnotuje wzrost sprzedaży w trzecim kwartale o 3,1% rok do roku i wzrost sprzedaży o 3,8% w całym 2020 r. Niedawne wprowadzenie na rynek przez firmę inteligentnego urządzenia domowego opartego na sztucznej inteligencji – Xiaodu Smart Display X10 – świadczy o jej chęci bycia liderem w dziedzinie chińskiej technologii.

Uruchomiła ona również nową aplikację społecznościową o nazwie Youpu, która umożliwia użytkownikom zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy. W nadchodzących kwartałach możemy spodziewać się pozytywnych ruchów cenowych, dzięki wzrostowi przychodów i zysków, pochodzących z tych nowych technologii i usług.

Wal-Mart (WMT) - wyniki we wtorek, 17/11/2020, przed otwarciem rynku

Konsensus analityków odnośnie do wyników firmy Walmart za trzeci kwartał zakłada niewielki wzrost zysków o 1,72% rok do roku, przy wzroście przychodów kwartał do kwartału o 2,97%. Sprzedaż powinna się utrzymać ze względu na popyt na podstawowe produkty, innowacje cyfrowe i rozwijający się kanał e-commerce Walmartu. Badanie przeprowadzone przez Gordon Haskett

Research Advisors wykazało, że 58% osób, które zdecydowały się po raz pierwszy na zakupy spożywcze online, wybrało platformę Walmart, podczas gdy raport Global Data wykazał, że 68% kupujących planuje skorzystać z odbioru stacjonarnego w sklepie. Oznacza to, że mimo relatywnie niedawnego debiutu w tych kanałach sprzedażowych, Walmart nadal posiada tam duży potencjał wzrostu. Z drugiej strony, chociaż wcześnie rozpoczęte promocje i oferty przed sezonem świątecznym mogły zwiększyć sprzedaż, może również wystąpić presja na obniżenie marż ze względu na wysokie koszty COVID z tytułu wynagrodzeń, świadczeń, sanityzacji i innych środków bezpieczeństwa w sklepach stacjonarnych.

Nvidia Corporation, (NVDA) - wyniki w środę, 18/11/2020, po zamknięciu rynku

Analitycy spodziewają się wzrostu przychodów i zysków odpowiednio o 44% i 36%.

Pomimo niedawnego spadku cen akcji tech (z powodu przełomu w badaniach nad szczepionką przeciw COVID-19), perspektywy dla Nvidii pozostają pozytywne ze względu na rosnące prognozy dla rynku gier (oczekiwany wzrost wartości rynku o 9% w 2020 i 26% w 2021). Firma dywersyfikuje również przyszłe obszary technologiczne, takie jak przetwarzanie danych w chmurze i sztuczna inteligencja, chociaż planowane przejęcie Arm Ltd, globalnego producenta chipów, może napotkać przeszkody regulacyjne w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Chinach, co może spowodować wahania cen akcji.

ZAKĄTEK KRYPTOWALUT

Bitcoin skonsolidował swoją pozycję powyżej wartości 16 000 dolarów po osiągnięciu tego kamienia milowego w ubiegły czwartek. Według analityka eToro Simona Petersa, w piątek rano wartość tej kryptowaluty przekraczała 16 200 dolarów za monetę, jako że inwestorzy pomogli jej wejść w „dalszy trend wzrostowy”.

„Teraz gdy wybory w USA już za nami, zainteresowanie inwestorów znowu skierowane jest na proponowany pakiet pomocy fiskalnej. Mimo pojawiającej się realnej perspektywy stworzenia szczepionki przeciwko COVID-19, gospodarka USA nadal będzie potrzebować wsparcia, aby przetrwać okres, zanim zostanie ona udostępniona ludziom. Rozmiar pakietu i mechanizmy stojące za jego finansowaniem mogą być katalizatorem, który sprawi, że cena bitcoina wreszcie przekroczy wartość 17 500 dolarów”. – powiedział Peters.

Ceny Ethereum również wciąż rosły, ponieważ inwestorzy szukali alternatyw dla aktywów dolarowych. W ostatnim tygodniu ich wartość wzrosła o blisko 10%, osiągając cenę 458 dolarów za monetę, co oznacza roczny zwrot o 157,8%.

 

Zastrzeżenie:

„Materiał, który Państwo otrzymali, jest komunikatem marketingowym i nie należy go traktować, jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji, oferty, ani zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez uwzględnienia jakichkolwiek celów inwestycyjnych lub sytuacji finansowej odbiorców i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi dotyczącymi promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników lub przewidywań dotyczących instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu produktów inwestycyjnych nie są i nie powinny być traktowane, jako wiarygodne wskaźnik przyszłych wyników. eToro nie składa żadnych oświadczeń i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.”


Katarina Hrenova

Analityk rynku w polskim oddziale eToro. Swoje analizy umieszczać będzie w cotygodniowym komentarzu eksperckim. Posiada tytuł magistra i ponad 6-letnie doświadczenie w branży finansowej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk