• Odbierz prezent
sesja gpw

Na GPW dziś znów panowały optymistyczne nastroje. Indeks WIG odnotował trzecia wzrostową sesję z rzędu i powrócił ponad poziom 60 tys. punktów. Dziś zyskał 0,67% względem wczorajszego zamknięcia.

 

WIG

wig

 

Wzrosty indeksu szerokiego rynku ponownie napędzały duże spółki. Indeks WIG20 zyskał dziś 0,95%. Szczególnie mocno zyskiwały dziś Alior i PGE. Akcje pierwszej z tych spółek zwyżkowały o 6,22% dzięki dobrym wynikom finansowym, jakie opublikował bank. Z kolei akcje PGE zwyżkowały o 6,05%, co było związane przede wszystkim ze spekulacjami dotyczącymi wycofania się grupy z projektu budowy elektrowni jądrowej. Na minusie sesję zakończyły tylko 4 z 20 blue chipów, a najmocniej tracił PKN Orlen (-1,85%).

W przypadku spółek małych i średnich nie obserwowaliśmy tak pozytywnej sytuacji jak w przypadku blue chipów. Indeks sWIG80 zyskał tylko 0,05%, a mWIG40 0,07%.

 

W przekroju sektorowym najlepiej prezentowały się dziś spółki energetyczne i wydobywcze – indeks WIG-ENERG zyskał 4,18%, a WIG-GORNIC 3,28%. Najsłabiej wypadły za to spółki chemiczne – indeks WIG-CHEMIA spadł o 2,06%.

W ujęciu całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) sytuacja była dość zrównoważona. 137 (32%) spółek zakończyło sesję na plusie, a 139 (33%) na minusie.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk