• Odbierz prezent
sesja gpw

Choć początek sesji nie zapowiadał, że dziś giełda ponownie pogrąży się w spadkach po dwóch dobrych sesjach, to ostatecznie w czwartek na parkiecie dominowała czerwień. Indeks WIG największe spadki zaliczył w pierwszej części sesji i na koniec dnia stracił 1,76% w stosunku do wczorajszego zamknięcia.

 

WIG

wig

 

 

Najmocniej traciły dziś największe spółki – indeks WIG20 spadł aż o 2,01%. Na plusie sesję zakończyły tylko 3 z 20 blue chipów, a najwięcej zyskał BZ WBK (+0,96%). Bardzo słabo wypadły dziś spółki energetyczne, a na czele spadkowiczów mieliśmy PGE (-4,29%). Mocno tracił także CCC (-4,05%).

Sporo traciły również średnie spółki – indeks mWIG40 spadł o 1,76%. Najmniej odporne na spadki okazały się małe spółki, choć indeks sWIG80 i tak zakończył sesję pod kreską. W tym przypadku strata to jednak tylko 0,49%.

 

Dziś na minusie mieliśmy wszystkie 14 indeksów sektorowych, co nie zdarza się często. Najmniej tracił WIG-TELKOM (-0,12%), dzięki nienajgorszej sesji swoich liderów, którymi są Orange Polska (+0,58%) i Cyfrowy Polsat (-0,34%). Najgorzej wypadły spółki energetyczne i wydobywcze – indeks WIG-ENERG stracił 3,37%, a WIG-GORNIC 2,34%.

W ujęciu całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) widzimy zdecydowaną przewagę spółek zniżkujących. Było ich dziś 195 (45%). Spółek których akcje rosły było niemal dwa razy mniej – 98 (23%).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk