• Odbierz prezent
sesja gpw

Wczorajsze mocne spadki na Wall Street znów przenoszą się na warszawską GPW. Indeks WIG już na otwarciu notowań mocno tracił, a w pierwszych 30 minutach sesji poruszał się w dół i traci 1,04% w stosunku do wczorajszego zamknięcia i jest notowany na najniższych poziomach od kwietnia ubiegłego roku.

 

WIG

wig

 

W przypadku spadków ‘importowanych’ zza oceanu najmocniej zazwyczaj obrywa się polskim blue chipom  i tak jest również dziś – indeks WIG20 traci 1,23%. Po 30 minutach sesji na plusie trzyma się jedynie mBank, który zyskuje 0,19%. Najgorzej ponownie wypadają spółki wydobywcze – KGHM i JSW tracą odpowiednio 3,00% i 2,52%. Sporo tracą także Lotos (-2,43%) i Energa (-2,27%).

Mniejsze spadki widzimy wśród średnich spółek – indeks mWIG40 traci 0,80%. Jeszcze bardziej odporne na negatywne nastroje są spółki mniejsze – indeks sWIG80 traci 0,53%.

 

Przekrój sektorowy pokazuje nam, że spadki znów objęły praktycznie całą szerokość giełdy. Na plusie notowany jest jedynie indeks WIG-MEDIA, który zyskuje 0,10%. Pozostałe 13 indeksów sektorowych spada. Najmocniej traci WIG-GORNIC (-2,80%) w związku z silnymi spadkami spółek wydobywczych z indeksu WIG20. Słabo wypadają również spółki paliwowe, przez co WIG-PALIWA spada o 1,70%..

W ujęciu całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) widzimy olbrzymią przewagę spółek zniżkujących. Spadają akcje aż 145 spółek (33%), podczas gdy na plusie notowanych jest tylko 57 podmiotów (13%).

 

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk