• Sklep
  • Odbierz prezent
sesja gpw

Giełda otwiera nowy tydzień z nadzieją na odbicie po ostatnich spadkach. W tym tygodniu dużo zależeć będzie ponownie od nastrojów na światowych giełdach. Obecnie są one pozytywne, co pozwala indeksowi WIG rosnąć o 1,21%.

 

Po 30 minutach sesji indeks WIG20 zyskuje aż 1,49%, dzięki czemu udało mu się dziś powrócić ponad poziom 2400 punktów. Na plusie mamy wszystkie 20 blue chipów, a najwięcej zyskują JSW (2,45%) i BZ WBK (2,17%). Najmniejsze wzrosty widzimy w przypadku Asseco Poland (0,32%) i Energi (0,34%).

Nieco mniej zyskują dziś średnie i małe spółki, które w ubiegłym tygodniu nie zniżkowały tak mocno jak blue chipy, więc mają obecnie mniej do ‘nadrobienia’. Indeks mWIG40 rośnie o 0,79%, a sWIG80 o 0,56%.

 

Zieleń dominuje zdecydowanie również gdy spojrzymy na giełdę w ujęciu sektorowym. Na minusie jest tylko jeden z indeksów sektorowych – jest nim WIG-MEDIA. Indeks spółek z branży mediów traci 0,48%, na co spory wpływ mają spadki akcji Agory (-1.00%). Najlepiej radzą sobie dziś spółki farmaceutyczne i wydobywcze – indeks WIG-LEKI zyskuje 2,27%, a WIG-GORNIC 2,06%.

W ujęciu całego parkietu (uwzględniając rynek NewConnect) mamy 157 spółek zyskujących (36%) i ponad dwa razy mniej tracących (77 – 18%).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk