• Odbierz prezent
gpw sesja

Giełda odbiła po słabych dwóch sesjach i dziś, pomimo niemrawego początku, zakończyła sesję w zielonych kolorach. Indeks WIG wzrósł o 0,76%, odrabiając część strat z ostatnich dni.

 

Czwartkowa sesja była udana dla polskich blue chipów. Indeks WIG20 wzrósł dziś o 0,93%. Sesję pod kreską zakończyły tylko jedna spółka z indeksu WIG20. Jest nią CCC, której akcje taniały o 0,93%. Największy wzrost odnotowały Akcje Tauronu (+1,90%). Mocno zwyżkowały także akcje dwóch spółek, mających duży udział w indeksie – PKO BP (+1,68%) i PZU (+1,35%).

Słabiej radziły sobie spółki średnie – indeks mWIG40 odnotował wzrost tylko o 0,49%. Nieco lepiej od średnich wypadły małe spółki – indeks  sWIG40 zakończył sesję 0,69% na plusie.

 

Najlepiej radziły sobie dziś spółki z branży mediów – WIG-MEDIA wzrósł o 1,11%, na co kluczowy wpływ miały wzrosty cen akcji Wirtualej Polski o 3,03%. Dobrze radziły sobie także spółki paliwowe (WIG-PALIWA rósł o 0,91%) i banki (WIG-BANKI zanotował wzrost o 0,88%). Sesja okazała się nieudana dla branży budowlanej (spadek indeksu WIG-BUDOW o 0,9%) i odzieżowej (spadek indeksu WIG-ODZIEZ o 0,53%).

 

Sesję na plusie zakończyły 182 spółki (42%), a taniały akcje 140 spółek (32%). Najmocniej rosły akcje Redanu (+10%), spółki działającej w branży odzieżowej (marki: Top Secret, Troll). Najgorzej spisała się spółka HubStyle, której akcje tanieją od wtorku, po podaniu przez nią słabych wyników sprzedaży. Dziś została ona przeceniona o 13,56%.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk