• Odbierz prezent
sesja gpw

Na warszawskiej giełdzie panowały dziś zupełnie odmienne nastroje niż wczoraj. Akcje spółek szły w górę, jednak indeks WIG nie odrobił całości wczorajszych strat. Jego wartość wzrosła dziś o 1,18%.

 

Mocno zyskiwały dziś największe spółki – indeks WIG20 zakończył sesję 1,23% na plusie. Najlepiej spisał się Lotos i Jastrzębska Spółka Węglowa, które zyskały odpowiednio 4,52% i 3,45%. Na minusie sesję zakończyło 6 z 20 blue chipów, a najwięcej stracił Asseco Poland (-2,67%).

Mocno, choć nie tak bardzo jak spółki indeksu WIG20, rosły również akcje spółek średnich i małych – indeks mWIG40 zyskał 1,05%, a sWIG80 1,06%.

 

W podziale na sektory zdecydowanie najlepiej radziły sobie spółki farmaceutyczne. Indeks WIG-LEKI zyskał aż 5,25%, odrabiają z nawiązką wczorajsze spadki. Największe spółki farmaceutyczne – Mabion i Celon Pharma zyskały odpowiednio 8,16% i 4,25%. Na minusie sesję zakończyło 6 z 14 indeksów sektorowych, a najwięcej stracił WIG-INFO (-1,17%).

W przekroju całego parkietu przewaga spółek zwyżkujących nie była dziś aż tak duża jak wczoraj w przypadku spadkowiczów, ale i tak była znacząca. Na plusie sesję zakończyły 224 spółki (52%), a na minusie 101 spółek (23%).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk