• Sklep
  • Odbierz prezent
Na fali osłabiającego się złotego zyskują dolar, euro i funta. Kursy walut o poranku

Mamy dzisiaj 4 dzień lutego, poniedziałek. Sprawdźmy o samym poranku jak kształtują się główne kursy walut do polskiego złotego. Dzisiejszy dzień nie będzie obfitował w wiele wydarzeń czy publikacji makroekonomicznych, dlatego nie spodziewamy się dużych wahań na rynku walutowym, w tym w szczególności na kursach walut dolara, euro, funta i franka szwajcarskiego.

 

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

Kurs dolara USDPLN

Kurs dolara kilka minut po godzinie 7:00 wynosi 3,7508. Od wyznaczenia dołka 31 stycznia 2019r kurs dolara sukcesywnie rośnie. Gdzie mogą zakończyć się te wzrosty dolara i czy w ogóle się zakończą? Proponujemy przejść na większy interwał i tam wyznaczyć kluczowe poziomy horyzontalne.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale M15
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale M15

Czytaj także: Jak schrzanić KNF?

Powołana do życia niewiele ponad dwanaście lat temu Komisja Nadzoru Finansowego, mająca skupiać kontrolę nad całym rynkiem finansowym, znajduje się obecnie w jednym z najgorszych dla siebie momentów. Echa tzw. afery KNF - z byłym prezesem Markiem Ch. na czele, a także ryzykowna, polityczna decyzja .. Czytaj
Jak schrzanić KNF?

Kurs euro EURPLN

Kurs euro wynosi aktualnie 4,2918 i tak jak w przypadku dolara od końca stycznia 2019r. rośnie. W przypadku kursu euro końcem tygodnia mieliśmy wreszcie większe wahania, które i tak nie zdołały sprowadzić kurs euro na dużo niższe lub wyższe poziomy od aktualnych. Po spadku 2-3 grosze kurs euro powrócił z powrotem do wcześniejszych notowań.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale M15
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale M15

Kurs funta GBPPLN

Równie podobnie wygląda sytuacja na funcie brytyjskim. Kurs funta o poranku wynosi 4,8991 i od końca stycznia tego roku rośnie. Jak widać na poniższym wykresie kursu funta wzrostą towarzyszą większe wahania. Po sporych spadkach jakie miały miejsce w końcówce stycznia nie pozostało już nic. Cena funta zbliża się do 4,90 i może będzie dalej podążała w górę zbliżając się do psychologicznej bariery 5,00.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale M15
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale M15

Kurs franka CHFPLN

Za jednego franka szwajcarskiego dzisiaj o poranku trzeba zapłacić 3,7620. Sytuacja na interwale 15 minutowym wygląda bardzo podobnie do pozostałych kursów walut - dolara, euro i funta. Widać, że to na fali osłabiającego się złotego zyskują pozostałe kursy walut. Szczyt jaki został wyznaczony na mniejszym interwale to 3,766.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale M15
Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale M15

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk