• Odbierz prezent
Na bitcoinie (BTC) pęka linia trendu wzrostowego. Czy byki się wygrzebią z tej trudnej sytuacji i wyciągną w górę kurs bitcoina?

Na rynkach finansowych mamy w ostatnim czasie do czynienia ze wzrostem nerwowości. Ta sama atmosfera udzieliła się królowi kryptowalut. Kurs bitcoina również zalicza dzisiaj spadek. Jak to wpływa na sytuację techniczną kryptowaluty bitcoin (BTC)?

Najszybsza linia trendu wzrostowego została przebita

Dzisiejsza deprecjacja spycha kurs bitcoina do poziomu około 9100 dolarów. Spadek jak na rynek walut wirtualnych nie jest jakiś wyjątkowo duży, ale wystarczył do przełamania pierwszej linii trendu wzrostowego.

BTC 3 miesiące

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (3 miesiące)

Jest to ostrzeżenie dla rynkowych byków, jednak nie mają oni powodów do paniki, ponieważ najważniejszy jest obecnie zakres konsolidacji, w której kurs bitcoina trwa już 1,5 miesiąca. To właśnie trwałe wybicie tego zakresu wahań może doprowadzić do zdynamizowania kolejnego ruchu kierunkowego. Obecnie oporem jest psychologiczny poziom 10000 dolarów, natomiast wsparcie znajduje się w obrębie 8500 dolarów.

 BTC 5 miesięcy

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (5 miesięcy)

W powyższym zakresie znajdujemy się już bardzo długo, dlatego gdy kurs bitcoina zdecyduje się na ostateczne obranie kierunku, możemy mieć do czynienia z długotrwałym i konsekwentnym ruchem, z małą ilością korekt po drodze. Należy bowiem pamiętać, że im dłużej trwa konsolidacja, tym mocniejszy jest ruch, po jej zakończeniu.

W którą stronę podąży kurs bitcoina?

Z punktu widzenia analizy technicznej, obecną konsolidację można traktować jako falę czwartą, po której możliwa jest jeszcze jeden ruch w górę, po którym nastąpiłaby większa korekta. Osoby, które nie korzystają z teorii fal Eliotta, również póki co powinny oceniać obecną sytuacje pozytywnie. Podstawową zasadą na rynku jest „trend is your friend”. Zgodnie z nią, obecnie możemy oczekiwać kontynuacji trendu wzrostowego, zapoczątkowanego w połowie marca. Kluczowym poziomem jest właśnie wspomniany rejon 8500 dolarów, którego ewentualne przełamanie będzie sygnałem ostrzegawczym dla rynkowych byków.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk