• Odbierz prezent
Na Binance od dziś kupisz bitcoina za pomocą karty płatniczej

Binance, największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu handlowego, poinformowała w czwartek 31 grudnia o wprowadzeniu obsługi kart płatniczych. Za ich pomocą będzie można zakupić kryptowaluty na platformie Binance, dzięki współpracy z firmą Simplex.

 

 

Usługa jest już aktywna i pozwala posiadaczom kart Visa oraz Mastercard na zakup środków w czołowych kryptowalutach, takich jak: bitcoin (BTC), Ether (ETH) oraz Litecoin (LTC). Transakcja realizowana jest za pośrednictwem procesora płatności izraelskiej firmy Simplex, z którą Binance podpisało umowę partnerską. Korzystanie z usługi wymaga weryfikacji swojego konta na giełdzie.

Wg prezesa Binance, Changpenga Zhao, przestrzeń kryptowalut wciąż jest w bardzo wczesnym stadium rozwoju, co sprawia że przytłaczająca większość światowych pieniędzy istnieje w formie walut fiducjarnych, przez co ułatwianie możliwości zakupu kryptowalut za fiaty jest wyjątkowo istotne.

Binance weszło z impetem w nowy rok - na początku stycznia uruchomiono giełdę Binance Jersey (zarejestrowaną na Wyspach Jersey), która obsługuje waluty fiducjarne - funta brytyjskiego (GBP) oraz euro (EUR), 23 stycznia oddano do użytku platformę handlową OTC (ang. over the counter) dla transakcji o wartości powyżej 20 BTC, zaś w pierwszym kwartale planowany jest start zdecentralizowanej giełdy tokenów - Binance DEX.

 

Czytaj także: Binance prezentuje zapowiedź swojej zdecentralizowanej giełdy - Binance DEX

Binance, pierwsza pod względem wolumenu handlowego giełda kryptowalut na świecie, opublikowała we wtorek 4 grudnia video prezentujące interfejs oraz funkcje zdecentralizowanej wersji swojej platformy handlowej, która zgodnie z planem ma zostać oddana do użytku w pierwszym kwartale 2019 r.   Zdece.. Czytaj
Binance prezentuje zapowiedź swojej zdecentralizowanej giełdy - Binance DEX

 

Założona w 2014 r. izraelska firma Simplex świadczy usługi płatnicze, gwarantując legalne pochodzenie pobieranych od klientów środków. Od ponad dwóch lat pracuje również nad rozwiązaniami z zakresu cyfrowych walut wirtualnych. Podobną usługę, w oparciu o system Simplex, od listopada zeszłego roku świadczy również giełda KuCoin.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk