• Odbierz prezent
MZN Property Morizon GPW

26 lutego Ringier Axel Springer Media AG ogłosił wezwanie na 100% akcji spółki MZN Property, będącej właścicielem platformy Morizon.

 

26 lutego poinformowano, że Ringier Axel Springer Media AG ogłosił wezwanie na 100% akcji spółki MZN Property po cenie 1,97 zł za akcję. Podmiotem pośredniczącym jest Pekao Investment Banking.

W komunikacie poinformowano, że wzywający zamierza posiadać wszystkie 42 478 221 akcji, co stanowi 100% głosów na walnym zgromadzeniu i 100% kapitału zakładowego spółki. Dodano, że wzywający zobowiązuje się nabyć akcje objęte zapisami pod warunkiem, że przynajmniej 66% akcji zostanie objętych zapisami w wezwaniu.

W komunikacie dodano również, że spółka została poinformowana, że RASM uzyskał od niektórych akcjonariuszy zobowiązania, na mocy których zobowiązali się oni do złożenia zapisów na sprzedaż w wezwaniu akcji reprezentujących łącznie 64,33% głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Zgodnie z harmonogramem wezwania, data rozpoczęcia przyjmowania zapisów to 23 marca 2020 r. Zapisy będą trwały do godziny 17:00 czasu środkowoeuropejskiego dnia 24 kwietnia 2020 r. Zawarcie transakcji sprzedaży akcji będzie miało miejsce 28 kwietnia 2020 r., a rozliczenie tej transakcji 29 kwietnia 2020 r.

MZN Property zarządza platformą technologiczno-finansową umożliwiającą wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa MZN Property to największy w Polsce wydawca serwisów z ogłoszeniami nieruchomości, na których użytkownicy mogą prezentować oraz wyszukiwać oferty sprzedaży i wynajmu mieszkań, domów, działek itp. Oprócz Morizon.pl do Grupy należą również serwisy Domy.pl, Oferty.net, NoweInwestycje.pl i Nieruchomosci.pl. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2017 r.

W reakcji na informację o wezwaniu, na dzisiejszej sesji na GPW kurs akcji MZN Property wzrósł o 97,4%, a w połowie sesji nawet o 100%. W tym momencie cena akcji spółki wynosi 1,94 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk