• Sklep
  • Odbierz prezent
Myślałeś, że kurs dolara przebije 3,85? Byłeś w błędzie! Sprawdzamy też euro, funta i franka wieczorową porą

Po sporym rajdzie kursu dolara do złotego USDPLN sprawdzamy jak zachowuje się on dzisiaj pod koniec dnia - 12 lutego 2019.

Czytaj także: Jak schrzanić KNF?

Powołana do życia niewiele ponad dwanaście lat temu Komisja Nadzoru Finansowego, mająca skupiać kontrolę nad całym rynkiem finansowym, znajduje się obecnie w jednym z najgorszych dla siebie momentów. Echa tzw. afery KNF - z byłym prezesem Markiem Ch. na czele, a także ryzykowna, polityczna decyzja .. Czytaj
Jak schrzanić KNF?

Spekulanci, którzy oczekiwali przebcia szczytu w okolicach 3,84 mogą czuć się mocno zawiedzeni. Kurs dolara po dojściu do poziomu prawie 3,845 nurkuje w dół do aktualnie 3,82. Zobaczmy jak to wygląda na poniższym wykresie.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale M1
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale M1

Powyższy wykres prezentuje zachowanie się pary dolar złoty na interwale 1 mintowym. Sytuacja techniczna prezentuje się zdeycdowanie lepiej jak przejdziemy na interwał godzinny(poniższy wykres).

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H1
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H1

Na interwale godzinnym widzimy, że kurs dolara cały czas znajduje się powyżej wzrostowej linii trendu, która trwa już od 31 stycznia. Jeżeli nie wytrzyma i będziemy mieć przebicie dolara do złotego w dół wówczas polecamy zastanowić się nad rozsądnymi scenariuszami spadkowymi dla tej pary walutowej. Sytuację sprawdzimy za kilka godzin, jutrzejszego poranka.

Kurs euro, funta i franka wieczorową porą

Kurs euro rośnie dalej. Kilkanaście minut po godzinie 19:00 za jednego euro trzeba już zapłacić 4,33 złotego. Kurs funta od trzech dni nadal porusza się w wąskim przedziale cenowym. Aktualnie kurs funta to 4,925. Frank tak jak dolar spada. Jest już poniżej poziomu 3,80 - dokładnie 3,796.

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk