• Odbierz prezent
luki cenowe
Z artykułu dowiesz się:

- Jak dobrze interpretować zwyżkowe i zniżkowe luki otwarcia występują na wszystkich rynkach
- Czym w istocie jest okno hossy/bessy z perspektywy price action?
- Jak wyglądają okna hossy/bessy w konsolidacjach

Zwyżkowe i zniżkowe luki otwarcia występują na wszystkich rynkach. Stanowią stały element gry popytu  i podaży. rynek nigdy nie śpi i tak naprawdę wszystko (każda świeca, każdy tick) ma znaczenie. tym bardziej nie możemy ignorować, kiedy ciągłość kwotowania ceny zostaje zerwana, a jedna strona rynku najwyraźniej pretenduje do zwiększenia przewagi.

Niektórzy zapewne w dalszym ciągu będą ignorować okna, poprzestając na rutynie swojej sprawdzonej analitycznej metody. Zostaną przy średnich kroczących, czy intrygujących chmurach. To zrozumiałe. Rynek jest tak złożoną rzeczywistością, że pluralizm metod badawczych jest racjonalny. a jednak intencja artykułu będzie inna – spróbuję zachęcić do pochylenia się nad oknami hossy/ bessy. Zrobię to z perspektywy metody analizy rynku, którą zazwyczaj określamy jako price action.

Definicja

Okno hossy/bessy to zwyżkowa/zniżkowa luka otwarcia. Cena otwarcia przewyższa cenę zamknięcia poprzedniej świecy, a na wykresie pojawia się charakterystyczna przerwa w kwotowaniu ceny. Z oknem hossy mamy do czynienia wówczas, gdy kurs otwiera się powyżej ceny zamknięcia świecy poprzedniej [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Zbigniew Wieczorek

Specjalizuje się w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk