• Odbierz prezent
Muzycy z Santander Orchestra w teledysku z Anią Szarmach oraz na scenie Festiwalu Wodecki Twist
fot. freepik.com

Projekt Santander Orchestra, kojarzący się głównie z muzyką klasyczną czy jazzową, w edycji 2020 został skierowany na nowe tory – otworzył się na muzykę rozrywkową. W tym roku artyści zapraszają do obejrzenia teledysku „Wodecki by Santander Orchestra & Ania Szarmach” oraz koncertu online „Dobrze, że jesteś” – wirtualnej edycji Wodecki Twist Festiwal.

Z połączenia symfonicznego brzmienia orkiestry z dynamicznym brzmieniem big bandu powstał unikatowy utwór – młodzi muzycy z Santander Orchestra wspólnie z Anią Szarmach oraz zespołem wykonali nowe, współczesne wersje trzech kultowych przebojów Zbigniewa Wodeckiego. To muzyczny hołd dla legendy polskiej piosenki, ale też odpowiedź na powrót brzmień muzyki lat 80. i 90.

- Chcieliśmy zagrać utwory, które są znane każdemu pokoleniu, dlatego sięgnęliśmy po twórczość Zbigniewa Wodeckiego. Specjalne aranżacje na tę okazję przygotował Grzegorz „Jabco” Jabłoński. Powstał medley trzech piosenek artysty: „Zacznij od Bacha”, „Nauczmy się żyć obok siebie” oraz „Rzuć to wszystko co złe”– mówi Agnieszka Glińska-Pytlarz, menedżer zespołu sponsoringu w Santander Bank Polska.

Autorzy projektu przygotowali też teledysk, który został nakręcony podczas wyjątkowych, mobilnych koncertów plenerowych, zagranych na barce oraz na dachu wycieczkowego autobusu double decker w różnych częściach Warszawy. Muzycy wystąpili m.in. na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. Wideo można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=u4hw2NA3GoM

- W tym roku nie mogliśmy zrealizować trasy koncertowej w wybranych miastach w Polsce, ale podjęliśmy się realizacji projektu w plenerze, pamiętając o ograniczeniach związanych z sytuacją epidemiologiczną. To wyjątkowy rok, w którym większość z nas spędziła czas w domach, często w odosobnieniu. Wszyscy potrzebujemy interakcji na żywo, spotkań z innymi i tworzenia pozytywnych wspomnień. Chcieliśmy dać ludziom odrobinę radości. Dlatego też pojawił się pomysł zagrania minikoncertów na żywo, wyjścia poza schematy i pokazania, że zamknięcie sal koncertowych nie stanowi bariery dla muzyki, która działa kojąco na nasze samopoczucie – dodaje Agnieszka Glińska-Pytlarz.

Projekt powstał przy współpracy Ani Szarmach, Grzegorza „Jabco” Jabłońskiego, agencji Rebelia Media oraz Santander Bank Polska. W składzie zespołu Ani Szarmach znaleźli się m.in.: David 'Fingers' Haynes – perkusista nominowany do nagrody Grammy w 2008 r., który występował z wieloma międzynarodowymi artystami, m.in. Prince’m, Steviem Wonder’em czy Frankiem Ocean oraz Envee – polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny i DJ..

W kolejnym etapie projektu, dzięki współpracy z Fundacją im. Zbigniewa Wodeckiego muzycy z Santander Orchestra wystąpią podczas koncertu „Dobrze, że jesteś” – 3. edycji Wodecki Twist Festiwal 2020 online, towarzysząc orkiestrze Tomasza Szymusia. Na festiwalowej scenie pojawią się również m.in.: Kuba Badach, Ania Rusowicz i Natalia Kukulska. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo, 27 września na kanale YouTube Fundacji Zbigniewa Wodeckiego oraz w serwisie player.pl. Santander Bank Polska jest partnerem tego wydarzenia.

Nie są to jedynie działania, które zaplanowano na tegoroczną edycję projektu Santander Orchestra. Już w październiku na kanale YouTube Santander Bank Polska pojawią się pierwsze podcasty w ramach Akademii Santander Orchestra – tematycznie związane z muzyką, ale adresowane nie tylko dla muzyków. Jako pierwszy pojawi się odcinek dotyczący edukacji muzycznej dzieci.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk