• Odbierz prezent
Mr. Prepper od dzisiaj dostępny na Steam. Premiera tytułu na konsoli planowana jest pod koniec br.
fot. freepik.com

Mr. Prepper, najbardziej wyczekiwany tytuł z grupy PlayWay w 2021 r. debiutuje na platformie Steam. Producentem gry jest Rejected Games. ConsoleWay – spółka z grupy Ultimate Games, będzie portować Mr. Preppera na konsole wszystkich dostępnych generacji. Premiera gry na konsoli planowana jest pod koniec br. ConsoleWay chce dołączyć do rynku NewConnect w br.

Mr. Prepper to obecnie, poza Builders of Egypt, nasz największy projekt. Jesteśmy odpowiedzialni za portowanie tytułu na konsole PS4, Xone, Switch, PlayStation 5, Xbox Series X. Premiera gry na konsoli planowana jest pod koniec br. Liczymy, że pozytywne opinie graczy oraz popularność Mr. Preppera na Steam, przełożą się również na jego sukces na konsolach – mówi Grzegorz Misztal, prezes zarządu ConsoleWay.

Fabuła gry toczy się w totalitarnym świecie, któremu grozi zagłada. Gracz zmierzy się z wieloma wyzwaniami, m.in. będzie odpowiedzialny za budowę podziemnego schronu, służącego jako kryjówka przed władzą. Producentem projektu jest Rejected Games.

– Tytuł Mr. Prepper to ciekawa propozycja symulatora, w którym pojawiają się również elementy strategiczno-logiczne. Do zadań gracza należą budowa podziemnego schronu, a następnie jego rozbudowa. W rozgrywce, zawodnik podejmie również próbę przejęcia kontroli nad sytuacją w państwie i w tym celu, w podziemnej kryjówce, będzie opracowywać plan działania – komentuje Grzegorz Misztal. Aktualnie jesteśmy na etapie pozyskiwania kolejnych tytułów do portowania. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli podzielić się informacją o rozpoczęciu kolejnych projektów o tak dużej skali jak Mr. Prepper czy Builders of Egypt – dodaje Grzegorz Misztal.

W „wielkiej szóstce”, nad którą obecnie pracuje ConsoleWay, poza Mr. Prepper, są także tytuły: Builders of Egypt, Thief Simulator 2, Ultimate Fishing Simulator 2, Uboat i Car Mechanic Simulator 2018.

W III kw. br. spółka planuje debiut portu Car Mechanic Simulator 2018 na Nintendo Switch, a następnie Mr. Prepper na starą generację i kilka miesięcy później – nową. Studio w br. chce także ukończyć Builders of Egypt, jednak termin zależy od ostatecznej daty premiery produkcji. Pozostałe projekty ConsoleWay chce wydać w przyszłym roku.

Do tej pory spółka wraz z Ultimate Games przygotowała i wydała łącznie 20 portów gier. Wśród nich są tytuły, takie jak: Selma and the Wisp na PlayStation 4, Nubarron na Xbox One oraz dedykowane Nintendo Switch: Dead Ground, Danger Gazers, All Walls Must Fall, czy CyberTaxi.

ConsoleWay pracuje aktualnie nad pozyskiwaniem nowych projektów w kraju oraz za granicą.

Do końca br. spółka planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej ConsoleWay nie wyklucza emisji akcji.

Karta Steam: Mr. Prepper na Steam (steampowered.com)

O spółce:

ConsoleWay to spółka należąca do grupy Ultimate Games, która tworzy porty na konsole istniejącej generacji. W jej planach jest także pozyskiwanie nowych tytułów i dostosowywanie ich do wymagań takich platform jak PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Istotnym elementem strategii studia jest bliska współpraca ze spółkami z Grupy PlayWay, polegająca na portowaniu największych tytułów z portfolio Grupy.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk