• Odbierz prezent
Movie Games zamyka III kwartał z zyskiem

 Spółka przygotowuje się do premiery Drug Dealer Simulator i rozpoczyna pracę nad nowym projektem

Movie Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, wypracował w III kwartale br. blisko 1,1 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Od lipca do września br. spółka zanotowała zysk netto w wysokości 0,26 mln zł, co jest wynikiem o 13 proc. lepszym w porównaniu do II kwartału br. Narastająco od stycznia do września zysk netto wyniósł ponad 0,93 mln zł. W ostatnich miesiącach Movie Games poinformowała o rozpoczęciu działalności portingowej gier ze swojego portfolio oraz planach produkcji gier na konsolę Nintendo Switch. 6 grudnia premierę będzie miał kontrowersyjny tytuł studia – Drug Dealer Simulator. Studio zapowiedziało także nowy projekt – Save The Forest, który trafi na rynek w 2020 roku.

- Osiągnięte przez Movie Games wyniki są dla nas zadowalające i zgodne z przyjętymi założeniami. Istotne przychody zostały wygenerowane ze sprzedaży Lust For Darkness, której premiera w wersji na PC miała miejsce w czerwcu 2018 roku, a w lipcu 2019 zadebiutowała na konsoli Nintendo Switch. Gra jest dystrybuowana w Europie i Ameryce Południowej i cały czas jest doskonale widoczna na prestiżowych stronach sklepu Nintendo e-Shop, w strefie Great Deals, New Releases. W raportowanym okresie bardzo dobrą sprzedaż utrzymywał również wydany w lutym br. Plane Mechanic Simulator. – informuje Mateusz Wcześniak, prezes i współzałożyciel Movie Games. – W III kwartale koncentrowaliśmy się na pracy nad jednym z naszych najważniejszych tytułów The Beast Inside. Tytuł trafił do sprzedaży 17 października w wersji na PC. Gra znalazła się w zestawieniu New & Trending, Top Sellers, Featured & Reccomended, The Community Recommend, a podczas Halloween znalazła się również w zestawieniu Most Popular Live Brodcast, gromadząc na stronie produktu podczas transmisji z gry ponad 3 miliony osób. – dodaje Mateusz Wcześniak.

W sierpniu spółka podjęła decyzję o dywersyfikacji działalność i powołaniu spółki portingowej (dostosowanie technologiczne gry do wymagań konkretnej platformy oraz pełen całościowy proces jej wydania). MD Games sp. z.o.o. powstało w efekcie współpracy Movie Games S.A. i Drageus Games S.A.

Plany Movie Games uwzględniają w najbliższym czasie wiele ważnych wydarzeń. Już w grudniu tego roku na platformie Steam pojawi się Drug Dealer Simulator, a w 2020 roku premierę będzie miał obiecujący tytuł Alaskan Truck Simulator, tworzony we współpracy z Discovery Channel. Spółka planuje też rozwój Plane Mechanic Simulator, którego potencjał sprzedażowy zweryfikowało wydanie wersji gry we wczesnym dostępie.

- Zgodnie z przyjętą strategią spółki najważniejsza jest dla nas dywersyfikacja tytułów, które produkujemy, stąd różnorodność gatunków, a także różnej skali projekty. Cieszymy się, że nasze dotychczasowe działania dowodzą, że dynamiczne reagowanie na potrzeby rynku połączone z biznesową analizą potencjału i rentowności projektów jako finalnego produktu przynosi efekty – mówi Maciej Miąsik, wiceprezes Movie Games. – Świetnym przykładem tych działań jest rozwój zespołu Movie Games Lunarium, którego drugi projekt - Lust from Beyond pojawi się na rynku w 2020 roku. Ten tytuł dzięki znacznemu sukcesowi sprzedażowemu Lust for Darkness i bieżącej dynamice wzrostu wishlisty sugeruje, że gra ma potencjał na znaczący sukces. – dodaje.

Od kilku dni na platformie Steam dostępne jest Demo Lust from Beyond, tytuł na dzień 14 listopada br. utrzymuje ocenę na poziomie 88 proc., na podstawie 353 recenzji.

13 listopada Movie Games zapowiedziało nowy tytuł. W 2020 roku w sklepie Steam ukaże się symulator zarządzania lasem – Save The Forest. Zadaniem gracza będzie zadbanie o porządek w lesie oraz jego otoczenie, w tym m.in. wyłowienie śmieci z jeziora i rzeki, segregacja odpadów, czy ochrona lasu przed pożarem.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk