• Odbierz prezent
Movie Games zakłada Road Studio

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka Movie Games założyła nowe studio gameingowe – Road Studio. Nowa spółka będzie zajmowała się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Gracze będą wcielać się w kierowców różnego rodzaju pojazdów oraz zwiedzać odległe i na co dzień niedostępne miejsca. Road Studio przejmie do realizacji od Movie Games projekty gier Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator. Na oba tytuły według danych raportowanych 6 kwietnia br. czeka już łącznie ponad 110 tys. graczy, którzy dodali je do swoich wishlist. Akcjonariusze spółki określili dwa nadrzędne cele stojące przed Road Studio, jest nim produkowanie wysokiej jakości gier oraz budowa wartości. Wydawcą gier studia pozostanie Movie Games.

- Dotychczasowy odbiór Alaskan Truck Simulator i American Motorcycle Simulator oraz sprzedaż podobnych gier takich jak Euro Truck Simulator, czy American Truck Simulator pokazują, że obie produkcje mają potencjał do osiągnięcia co najmniej miliona sprzedanych egzemplarzy łącznie na wszystkich platformach – mówi Maciej Nowak, prezes Road Studio.

- Road Studo będzie produkować i wydawać ambitne tytuły, zapewniające niepowtarzalne wrażenia i rozgrywkę. Możemy określić je jako symulatory drogi, czyli gry motoryzacyjne, symulatory kierowcy różnego rodzaju pojazdów, oparte jednocześnie na tematyce podróży, zwiedzaniu odległych terenów. Już pierwsze dwa tytuły zapowiadają się bardzo dobrze, mają rozbudowane wishlisty już na kilka miesięcy przed premierą. – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Road Studio zapowiada kolejne gry w uniwersum zapoczątkowanym przez Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator. Wszystkie produkcje cechować ma wyjątkowa jakość i oferowanie graczom niepowtarzalnych wrażeń wynikających z połączenia tematyki motoryzacyjnej i podróżniczej. Ostatnio komunikowana wishlista Alaskan Truck Simulator, który powstaje na licencji Discovery, wynosi już ponad 100 tys. graczy, a wishlista American Motorcycle Simulator to ponad 10 tys. graczy.

Na czele nowego studia stanie Maciej Nowak, który od wielu lat związany jest z rynkiem kapitałowym. Jako inwestor giełdowy oraz manager posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu wartości, zarządzaniu oraz rozwoju spółek prywatnych i publicznych. Przewodniczącym Rady Nadzorczej został Mateusz Wcześniak.

- Chcemy aby nasze gry składały się na otwarty cykl tematyczny zbudowany wokół kultury drogi. Mamy już pomysły na kolejne tytuły, związane zarówno z nowymi miejscami, jak i pojazdami. Wraz z rozwojem portfolio gier chcemy budować wartość spółki, to jeden z naszych priorytetów. W perspektywie kilkunastu miesięcy myślimy o debiucie na Głównym Rynku GPW. Bardzo możliwe, że jeszcze przed debiutem giełdowym wydamy inną grę, celem budowania bazy przychodów spółki. Obecne rozbudowane wishlisty Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator pozwalają z dużym optymizmem spoglądać na potencjalną wycenę przy debiucie. – dodaje Maciej Nowak.

Zespół spółki wspiera Michał Baryła, specjalista z zakresu rynku kapitałowego posiadający wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi. Aktualnie doradza studiom deweloperskim takim jak Detalion Games, Play2Chill oraz President Studio z grupy PlayWay. W nowej spółce obejmie on stanowisko Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej.

- Gry o tematyce podróżniczo-motoryzacyjnej autorstwa Road Studio mają bardzo duży potencjał sprzedażowy. Takie tytuły jak Euro Truck Simulator oraz American Truck Simulator sprzedały się w milionach kopii na całym świecie, co tylko pokazuje jak duże perspektywy stoją przed produkcjami studia. Aby wykorzystać go w 100 procentach będziemy tworzyć nowy zespół, który od razu zacznie pracę nad kolejnymi produkcjami o tej tematyce. Dzięki zwiększeniu mocy produkcyjnych Road Games będzie w stanie produkować 3-4 gry rocznie – komentuje Michał Baryła.

Alaskan Truck Simulator pozwoli graczom wcielić się w rolę kierowcy tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski. Celem gracza będzie przetrwać wystarczająco długo, aby w pełni doświadczyć surowego piękna i dzikości tej niezwykłej krainy. American Motorcycle Simulator da natomiast graczom możliwość wcielenia się w rolę motocyklisty przemierzającego legendarną "Route 66", na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności oraz rozmaitych przygód.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Dodatkowych informacji udziela:

Krzysztof Mazur

Mateusz Paradowski

 

InnerValue Investor Relations

InnerValue Investor Relations

 

k.mazur@innervalue.pl

m.paradowski@innervalue.pl

 

+48 504 207 566

+48 516 089 279

 

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk