• Odbierz prezent
Movie Games wyda w 2020 roku pięć symulatorów z portfolio DRAGO entertainment

Movie Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier zawarł umowę wydawniczą na pięć tytułów z portfolio spółki DRAGO entertainment, której jest udziałowcem. Umowa obejmuje wydanie pełnych wersji produkcji na PC w 2020 roku i obejmuje Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Airport Contraband, Detective Simulator oraz Paparazzi Simulator.

- Jednym z założeń strategii DRAGO entertainment jest stworzenie w krótkim czasie pięciu symulatorów, gatunku, który obecnie wpisuje się w bardzo popularny trend na globalnym rynku gier. Na Steamie są już dostępne zapowiedzi czterech z nich – Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Airport Contraband i Detective Simulator. W grudniu umieścimy tam także zapowiedź Paparazzi Simulator – informuje Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.

Wydawcą pięciu symulatorów nad którymi pracuje DRAGO enteretainment będzie notowana na NewConnect spółka Movie Games, która jest jednocześnie jej udziałowcem. Pełne wersje gier na PC trafią na rynek w 2020 roku.

- Każdy z tych pięciu tytułów ma potencjał, żeby odnieść sukces. Po publikacji zapowiedzi gier na platformie Steam już teraz wiemy, które z propozycji cieszą się największym zainteresowaniem graczy, najpopularniejsze trafią do sprzedaży w pierwszej kolejności. Gas Station Simulator udało się wprowadzić na listę Top Wishlist platformy Steam na przestrzeni miesiąca od umieszczenia zapowiedzi gry na platformie, także kolejne tytuły cieszą się coraz większym zainteresowaniem użytkowników – informuje Mateusz Wcześniak, współzałożyciel i prezes Movie Games.

W Gas Station Simulator gracz wcieli się w zarządcę stacji benzynowej, którą musi odbudować i rozwinąć – Zadaniem gracza będzie odbudowanie zdezelowanej stacji, która wymaga kapitalnego remontu budynku, dojazdu i terenu wokół. Gracz będzie musiał wyposażyć ją w niezbędne urządzenia, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować jej rozbudowę o dalsze usługi i towary zwiększające zyski i atrakcyjność stacji – mówi Lucjan Mikociak, współzałożyciel DRAGO entertainment.

W Food Truck Renovation użytkownik kupi stary food truck i za zarobione ze sprzedaży dań pieniądze będzie dążył do jego renowacji. Z czasem zyska dostęp do coraz większego i ciekawszego menu, które pozwoli mu dostosować ofertę dla zróżnicowanej grupy odbiorców oraz ich preferencji w różnych lokacjach. W Airport Contraband gracz będzie realizował zadania jako pracownik ochrony lotniska, a jego głównym zadaniem będzie realizacja misji, polegających na wyłapywaniu podejrzanych osób lub ich bagażu. Od spostrzegawczości i podzielności uwagi gracza będzie zależało ich powodzenie.

W Detective Simulator gracz wcieli się w rolę prywatnego detektywa podejmującego rozmaite zlecenia. – Taki setting pozwala nam stworzyć grę o znacznie ciekawszej warstwie fabularnej niż większość symulatorów. Każde śledztwo prowadzone przez gracza to osobna, nieliniowa historia, z wyjątkowymi elementami i różnymi zakończeniami. Historie te będą stanowić cały przekrój działalności detektywistycznej, od prostego śledzenia kogoś na ulicy, aż po corporate espionage – dodaje Lucjan Mikociak.

Z początkiem grudnia w sklepie Steam zostanie opublikowana zapowiedź ostatniego z zapowiadanych symulatorów – Paparazzi Simulator.

O Movie Games:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

O DRAGO entertainment:

DRAGO entertainment powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. W tym czasie zespół DRAGO entertainment wyprodukował i opublikował znane bestsellery, takie jak Oil Tycoon 2, Cold Zero: The Last Stand czy Hell-Copter, w Polsce znany jako Vulture. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji, zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk