• Odbierz prezent
Movie Games prezentuje najnowszy tytuł z portfolio wydawniczego. The Beast Inside wyrusza na łowy

The Beast Inside – survival horror z portfolio wydawniczego notowanej na NewConnect spółki Movie Games – zadebiutował 17 października w wersji na PC na platformie Steam. Docelowo gra ukaże się również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

The Beast Inside to tytuł z pogranicza horroru i thrillera. Gracz wcieli się w dwóch bohaterów, których dzieli 100 lat historii. Obydwaj zamieszkiwali ten sam dom, w którym rozpoczyna się akcja gry. Adam, kryptoanalityk CIA mieszkał w nim podczas Zimnej Wojny, Nicolas – w czasach Wojny Secesyjnej. Szybko okazuje się, że bohaterowie mają ze sobą znacznie więcej wspólnego niż jedynie miejsce zamieszkania.

- Historia The Beast Inside to połączenie klasyki horroru z elementami mrocznego thrillera. Staraliśmy się zbalansować poszczególne elementy rozgrywki – niespodziewane ‘’ jupmscare’y’’, stawiające wyzwanie zagadki logiczne i zaskakujące sekwencje walki czy pościgu. Pierwsze opinie i recenzje mediów są bardzo pozytywne. – mówi Mateusz Wcześniak, prezes i współzałożyciel Movie Games.

Tytuł na długo przed premierą spotkał się z dużym zainteresowaniem graczy i mediów branżowych. Miało to związek m.in. z przeprowadzoną w kwietniu ubiegłego roku kampanią crowdfundingową na platformie Kickstarter, kiedy udało się pozyskać na rozbudowę gry – 83,7 tys. CAD.

- Sukces tej kampanii, reakcje ze strony społeczności graczy i przedstawicieli mediów branżowych oraz informacje zwrotne od nich, pokazały nam, że koncepcja The Beast Inside wpisuje się w ich gusta i oczekiwania. The Beast Inside zapewni wiele godzin rozgrywki, intrygującą historię i różnorodne mechaniki. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze opinie społeczności. – dodaje Maciej Miąsik, wiceprezes i koordynator produkcji Movie Games.

W ostatnich tygodniach przed premierą Movie Games ogłosiło również współpracę z The Farm 51, twórcami Chernobylite, horroru surwiwalowego, którego premiera miała miejsce 16 października.

- Fundamentem dla współpracy z The Farm 51 było podobieństwo wartości, którymi kierujemy się przy produkcji gry. Nietuzinkowe podejście do fabuły, unikalne mechaniki, szacunek do społeczności graczy.  Chcemy wspierać ciekawe projekty, szczególnie jeśli wywodzą się z naszego rynku. Szykujemy sporo niespodzianek w tym zakresie, których na tym etapie nie chcę zdradzać. Powiem tylko, że światy Chernobylite oraz The Beast Inside będą się przenikać. – mówi Mateusz Wcześniak.

Już na kilka dni przed premierą tytuł znalazł się na pierwszej stronie rankingu najpopularniejszych premier na Steamie. W dzień po wydaniu średnia ocen utrzymuje się na poziomie powyżej 90%. Cena gry to 24.99 USD. The Beast Inside docelowo ukaże się w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Do końca roku Movie Games ma w planach wydanie Drug Dealer Simulator. Premiera tytułu w wersji na PC zaplanowana jest na 6 grudnia.

O Spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

http://moviegames.pl/


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk