• Odbierz prezent
Movie Games otwiera studio deweloperskie True Games. Raperzy „Sokół” i „Małolat” inwestorami w nowej spółce

Movie Games, notowany na warszawskiej giełdzie producent i wydawca gier, zakłada nowe studio deweloperskie - True Games. Będzie ono zajmować się produkcją symulatorów o szeroko pojętej tematyce ulicznej, zapoczątkowanej przez świetnie przyjętego przez graczy Drug Dealer Simulatora. Inwestorami w nowej spółce zostali znani raperzy: Wojciech „Sokół” Sosnowski oraz Michał „Małolat” Kapliński, który będzie pełnił funkcję szefa nowego studia.

Wyróżnikiem gier sygnowanych marką True Games będzie realistyczne oddanie klimatu kultury ulicznej, nawiązywanie do momentami bezwzględnego świata, gdzie takie procedery jak handel narkotykami, kradzieże, napady oraz konflikty pomiędzy gangami są na porządku dziennym. Gry nowego studia, podobnie jak Drug Dealer Simulator, pozwolą graczom na całym świecie zaznać tego niebezpiecznego ulicznego życia.

- Drug Dealer Simulator okazał się znaczącym sukcesem dla Movie Games. Doskonałe oceny graczy oraz wyniki sprzedażowe pokazują, że skutecznie wpasowaliśmy się w oczekiwania oraz trendy panujące w branży rozrywkowej. Chcemy dać naszym odbiorcom kolejne gry odzwierciedlające ten klimat, dlatego zdecydowaliśmy się założyć studio dedykowane produkcjom związanym z szeroko rozumianą tematyką uliczną, a jej wizytówką od wielu lat jest muzyka hip-hopowa. Dlatego inwestorami w nowej spółce zostali znani warszawscy raperzy „Sokół” oraz „Małolat”. – informuje Mateusz Wcześniak, Prezes Zarządu Movie Games.

“Sokół” jest aktywny na polskiej scenie hip-hopowej od 1996 roku. Był członkiem takich legendarnych ekip jak Zip Skład, WWO oraz TPWC. Znany jest również z działalności biznesowej, na rynku muzycznym i odzieżowym. W 2000 roku założył wytwórnię muzyczną Prosto Label, specjalizującą się w promowaniu wykonawców hip-hopowych, a trzy lata później stał się dyrektorem kreatywnym marki odzieżowej Prosto Wear, dzięki czemu jest nie tylko muzykiem, ale także przedsiębiorcą.

- Wywodzę się z ulicznego nurtu i od samego początku działalności artystycznej koncentrowałem się na realizmie opisywanego świata. Te wartości są wspólne z twórcami Drug Dealer Simulatora – gry, która niejako dała podwaliny do powstania naszego nowego studia. Ani moje kawałki, ani gry, które będą tworzone w True Games, nie są pochwałą najciemniejszych obszarów ulicznego życia. Wręcz przeciwnie, dają możliwość zasmakowania go bez konieczności łamania prawa czy zasad społecznych. Dodatkowo, projekt ten wydaje mi się bardzo ciekawy z jeszcze jednego względu. W przeciwieństwie do muzyki, daje mi szansę sprawdzenia się nie tylko na lokalnym, ale przede wszystkim globalnym rynku - komentuje Wojciech „Sokół” Sosnowski, raper oraz współudziałowiec i ambasador True Games.

Szefem studia został Michał „Małolat” Kapliński, warszawski raper, który wsparł produkcję i kampanię marketingową Drug Dealer Simulatora. Jego solowy debiutancki album na beatach Ajrona – „W pogoni za lepszej jakości życiem” – ukazał się w 2005 roku nakładem Prosto Label, Tue Games nie jest więc pierwszą biznesową relacją obu raperów.

W 2010 roku “Małolat” wraz ze swoim bratem, Pawłem “Pezetem” Kaplińskim, wydali płytę „Dziś w moim mieście”. Razem byli też współtwórcami wytwórni Koka Beats. Nakładem wydawnictwa, ukierunkowanego na nowoczesne miejskie brzmienia, ukazał się wyczekiwany drugi solowy album rapera, promowany szeroko komentowanymi singlami: tytułowym „Więcej” oraz „Co mi z tego”. Na przestrzeni lat 2017 i 2018 wyszła reedycja płyty „Dziś w moim mieście”, na której znalazł się nowy świetnie przyjęty utwór pt. „Pragniesz”, natomiast w 2019 roku ukazała się płyta „Transfer”, trzeci solowy album rapera. Również w 2019 roku Małolat wraz z VNM’em nagrali numer „Krew i Prawda”, który promował grę na Playstation VR pod tytułem „Blood & Truth”.

O Spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Dodatkowych informacji udziela:

Krzysztof Mazur

Mateusz Paradowski

 

InnerValue Investor Relations

InnerValue Investor Relations

 

k.mazur@innervalue.pl

m.paradowski@innervalue.pl

 

+48 504 207 566

+48 516 089 279

 

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk